ABD'de kalan Türkler için özel seferler düzenlenecek

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında 59 ülkeden tahliye edilecek 25 bin vatandaşın Türkiye'ye dönüşleri sürüyor. Ülkeye dönen vatandaşlar, 14 gün süreyle karantinaya alınıyor.

ABD'de kalan Türkler için özel seferler düzenlenecek
banner78

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla ABD’de kalan Türk vatandaşları için Türk Hava Yolları (THY) tarafından New York, Chicago, Houston ve Miami'den yeni seferler düzenlenecek.

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamada, söz konusu özel seferlerin 15 Mayıs'ta New York ve Chicago'dan, 16 Mayıs'ta Houston'dan ve 17 Mayıs'ta da Miami'den gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, uçuş günü COVID-19 belirtileri gösteren veya daha önce COVID-19 tanısı konulan yolcuların uçuşlara kabul edilemeyeceği aktarıldı.

banner97
Söz konusu seferlerle Türkiye'ye gidecek yolcular ülkeye girişlerinden itibaren 14 gün boyunca karantinada kalacaklar.

ABD ile Türkiye arasındaki uçuşların 27-28 Mart'ta durdurulması üzerine yurda gelemeyen Türk vatandaşları için 23-24 Nisan tarihlerinde Washington, New York ve Los Angeles'tan 3 özel sefer düzenlenmişti.

59 ülkeden 25 bin vatandaş getirilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşın, yaklaşan ramazan ayını ve bayramı evlerinde geçirebilmesi amacıyla tahliye operasyonu başlatılmıştı.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER