ABD’deki Rum Ve Yahudi Örgüt Temsilcileri Güney Kıbrıs’ta

ABD’de örgütlü bazı Rum, Yunan ve İsrail diaspora örgütleri temsilcilerinin Güney Kıbrıs’ta bir araya geldikleri ve işbirliği mesajları verdikleri bildirildi

ABD’deki Rum Ve Yahudi Örgüt Temsilcileri Güney Kıbrıs’ta
banner78

Alithia ve diğer gazeteler, AHEPA (American Hellenic Educational Progressive Association), AHI (American Hellenic Institute), COP (Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations) ve BBI (B’nai B’rith International in Cyprus) örgütlerinin temsilcilerinin dün Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’le biraraya geldiklerini yazdılar.

banner97
Habere göre söz konusu örgüt temsilcileri Anastasiadis’le gerçekleştirdikleri görüşmede Kıbrıs sorunu ve bölgedeki gelişmeleri ele aldılar.

Görüşme sonrasında ABD’deki büyük Yahudi örgütlerini temsilen açıklamada bulunan Arthur Stark, ABD’deki 53 büyük Yahudi örgütünü temsil ettiğini ve Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail üçlü işbirliğinin siyasi önemini öne çıkarmak adına ABD’nin de desteğiyle çalıştığını belirterek Güney Kıbrıs’ın çıkarlarının İsrail’in çıkarlarıyla aynı doğrultuda olduğunu vurguladı.

AHI örgütü adına açıklamada bulunan Nick Laringakis ise açıklamasında, üç ülkenin bölgede barışı ileri götürdüğü iddiasında bulundu.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER