Koruma altındaki ayı ve yavruları öldürüldü

Alaska'da ine girip vahşi hayvan ve yavrularını vuran baba ve oğlunun katliamı, kameralar tarafından kaydedildi

Koruma altındaki ayı ve yavruları öldürüldü
banner78

ABD'nin Alaska eyaletinde koruma altındaki dişi siyah  ayı ve yavruları öldürüldü.

Anchorage Bölge Savcılığı, Palmer kasabasında ikamet eden 41 yaşındaki  Andrew Renner ile oğlu 18 yaşındaki Owen Renner'ın Esther Adası'nda Granite Koyu  yakınındaki ayı inine girerek burada yaşayan dişi ayıyı ve iki yavrusunu silahla  öldürdüğünü bildirdi.

ABD Orman Hizmetleri Dairesi ile Alaska Avcılık ve Balıkçılık  Dairesinin yürüttüğü çalışma kapsamında koruma altına alınan ine yerleştirilen  harekete duyarlı kameraların şüphelilerin hayvanları katledişini kayda aldığı  belirtildi.

Görüntülerde, inin olduğu bölgeye kayakla gelen baba ve oğul Renner'ın  önce mağara girişinde dışarıda duran dişi ayıyı silahla vurduğu, ardından inin  içindeki iki ayı yavrusunu öldürdüğünün görüldüğü ifade edildi.

Dişi ayının boynundaki takip cihazını çıkaran baba ve oğul, bu ayının  derisini yüzdü, yavruları da yanlarda götürdü.

Baba ve oğul Rennerların ertesi gün olay yerine giderek takip  cihazını aldıkları ve geride kanıt bırakmamak için etrafı kontrol ettikleri  tespit edildi.

Baba Renner, ertesi gün takip cihazıyla yaban hayatını koruma  dairesine gelerek dişi ayıyı koruma altında olduğunu bilmeden öldürdüğünü  söyledi. Renner, buradaki sorgusunda ayı yavruları konusunda yetkililere bilgi  vermedi.

Kamera kayıtlarını inceleyen yetkililer söz konusu görüntülerle  karşılaştı.

Baba ve oğul, avlanması yasak hayvanları öldürmek, sahte belge  üretmek ve yalan beyanda bulunmaktan yargılanacak.

Alaska'da dişi ve yavru siyah ayıların avlanması, olayın yaşandığı  Esther Adası da dahil eyaletin büyük bölümünde yasak.

Bahadır

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER