Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? (5 Eylül 2019)

Altının gram fiyatı, güne yüzde 0,73 değer kaybıyla başlayarak 280,81 liradan işlem görüyor.  

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? (5 Eylül 2019)
banner78

Geride bıraktığımız haftalarda dolar/TL'de ve altının ons fiyatında yaşanan yükselişe paralel yükselen gram altın, 290 lira seviyelerini görse de bu seviyelerde kalıcı olamadı. Gram altın bu sabah saatlerinde 280 liradan alıcı buluyor.

Dün altının ons fiyatı yükselse de dolar/TL'de yaşanan düşüşe paralel değer kaybeden gram altın, günü yüzde 0,3 azalışla 282,8 liradan tamamladı.

Kapalıçarşı'da çeyrek altın 461 lira, Cumhuriyet altını 1.884 liradan satılıyor. 

banner97
Altının onsu ise dünkü yüzde 1,2'lik yükselişin ardından bugün önceki kapanışa göre yüzde 0,52 değer kaybı ile 1.544,64 dolardan işlem görüyor.

Analistler, BD'de açıklanan ISM imalat sanayi endeksinin beklentilerin altında gelmesinin altının ons fiyatındaki yükselişte etkili olduğunu söyledi.

Küresel piyasalarda artan risk algısının ve İngiltere'de Brexit süreci başta olmak üzere yoğunlaşan siyasi risklerin altın fiyatlarını desteklemeye devam edeceğini ifade eden analistler, merkez bankalarının faiz indirimine gitme ihtimalinin artmasının, fiyat hareketinde etkili diğer bir unsur olduğunu dile getirdi.

Piyasalar yurtiçinde bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak haftalık para ve banka istatistiklerini takip edecek.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER