Bozkurt’tan Kamuoyuna Uyarı!

Northernland Construction Direktörü Koral Bozkurt, bugün ekonomik paketi açıklaması beklenen hükümet yetkililerine seslenerek, “Biz çalışanlarımızın gailesini çekiyoruz, hükümet edenler de kamu çalışanları yanında, özel sektör çalışanlarının da yaşadığı ve yaşaması muhtemel sorunları bilerek adım atmalı” dedi

Bozkurt’tan Kamuoyuna Uyarı!
banner78

Northernland Construction Direktörü Koral Bozkurt, bugün ekonomik paketi açıklaması beklenen hükümet yetkililerine seslenerek, “Biz çalışanlarımızın gailesini çekiyoruz, hükümet edenler de kamu çalışanları yanında, özel sektör çalışanlarının da yaşadığı ve yaşaması muhtemel sorunları bilerek adım atmalı” dedi. 

Bozkurt, bu sürede bankacılık sektörünün de elinin taşın altında olması gerektiğini belirterek, “Bu sürede faiz düzenlemesi ve sonrasında da sektörleri ayağa kaldıracak kredi olanakları için bankacılık sektörüne de büyük görevler düşüyor” ifadesini kullandı. 

Farklı sektörlerde işletmeleri olduğunu anlatan Bozkurt, hiçbirinin şu an çalışmadığını ve bunun yıllarca sürebileceğini öngördüklerini belirtti. 

Bozkurt, “Ancak, hükümet ekonomik tedbirler konusunda gereken kararları almazsa ayakta kalmak için mecburen radikal tedbirler almak zorunda kalacağız, bu kısa vadede gelmek istediğimiz en son nokta” ifadelerini kullandı. 

Bozkurt şöyle konuştu: 

“Bu ülkede kamu gelir kaybedecek, memur kaybedecek, esnaf kaybedecek, işçi kaybedecek. Kısacası bankalar dışında herkes kaybedecek. Bu kayıpların kendi içinde bir adaleti olmalı. Herkes kaybederken, bankalar faiz üzerinden kazanıyorsa, burada toplumsal bir mücadeleden bahsedilemez. Sürecin tüm yükünü, özel sektördeki yatırımcının üzerine yüklemek de doğru değildir. Zaten herkes, asgari ya da azami ne kaybedeceğini hesaplamıştır ve bu toplumsal kavgada üzerine düşeni yapmaya hazırdır. 

banner97
Hiç kimseden değil, kendi grubumdan örnekler vereceğim. Bizim farklı dallarda birçok işletmemiz var ve tümü en az bir yıldan önce iş yapmaya başlayamaz. Hükümet bu krizin 3 ayda biteceğini düşünüyor ama bizim öngörümüz ticari olarak yansımasının yıllar süreceğidir. 

Kiralık araba şirketimiz var, burayı Nisan sonu açabilsek bile kime kiralayacağız? 

Havaalanında restoranlarımız var, uçuşa kapalı alanda kime hizmet vereceğiz? 

Yeni otel açalım dedik, personeli de aldık. Bu otele kim gelecek? 

İnşaat şirketimizin müşteri portföyü yüzde 95 yabancı. Kime satış yapacağız? 

Eğlence mekânımız var, kim gelip eğlenecek? 

Spor salonumuz var, kim gelip spor yapacak? 

Ve bir kentin gururu olan Mağusa Türk Gücü’nün sponsor firmasıyız, hangi kaynağı aktaracağız? Tüm işletmelerimizde yaklaşık 1000 çalışanımız var. Hükümet ekonomik tedbirler konusunda gereken kararları almazsa, ayakta kalmak için her tedbiri almak zorunda kalacağız. Bu insanlar ne olacak? Bizim alt sektörlerimizde çalışanlar ne olacak? Biz bunların gailesini çekiyoruz, ülkeyi yönetenler de çekmeli… Aksi takdirde büyük bir kaos bizleri bekliyor.”

banner81
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz Yakubogullari
Cengiz Yakubogullari - 4 ay Önce

Çok doğru söyledin.eğer hükümet bu yönde bir karar üretmezse tüm piyasa mahvolacak.unutmayalım ki bu memlekette özel sektör da var ve zincirleme bir kaos doğacak

Osman Gürsoy
Osman Gürsoy - 4 ay Önce

Doğru söze ne denir. Katılıyorum.

ALAYBEYNUR
ALAYBEYNUR - 4 ay Önce

KESİNLİKLEOLMASIGEREKENBUDUR

Sharon Chanyau
Sharon Chanyau - 4 ay Önce

Wise words from a great man. Enough respect to you Sir

Hüseyin Patatis
Hüseyin Patatis - 4 ay Önce

Koral bey kısa ve net anlatmış döküntünün boyutunu

Zubeyde ciftci
Zubeyde ciftci - 4 ay Önce

Kesinlikle cook dogru bir konusmaa kutluyorummm..olmasi gereken de bu zatennn...

Oguz Can
Oguz Can - 4 ay Önce

Ozel sektor hukumetin gozunde sutlu inektir, sagilmasi lagzim. Soylenmesi gerekenleri soyledin.

Süleyman Çığlioğlu
Süleyman Çığlioğlu - 3 ay Önce

İstanbuldayim.hüseyin laptalinin arkadaşıyim.yorumum tek kelime ADAMSIN.KKTC nin senin gibi delikanlılara ihtiyacı var..

SIRADAKİ HABER