Çaldığı eşyaları internetten satmaya çalışınca yakayı ele verdi!

Çaldığı eşyaları internetten satmaya çalışınca yakayı ele verdi!
banner78

18 Aralık 2018 – 23 Ocak 2019 tarihleri saat 17.30 – 16.30 saatleri arasında Gönyeli sakini Sibel Erçıka’ya ait Pınarlı köyünde bulunan 1,5 yıldan beri boş ve kapalı bulunan ikametgahın kapalı ancak kilitsiz ahşap kapısını açarak içeri girerek ev açma, sirkat, kasti hasar ve mülke tecavüz suçlarını işleyen Pınarlı sakini KKTC vatandaşı  B.S. (E-23) 12.2.2019 Polis tarafından tespit edilerek tutuklandı.

Zanlı B.S bugün ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarıldı. Mesele ile ilgili olguları aktaran tahkikat memuru Baki Bakioğlu zanlının belirtilen tarihler arasında konu eve girdikten sonra salon bölümünde bir adet kömürlü ütü, bakırdan yapılmış muhtelif ebatta tencere, kevgir , islim (ateşle çalışan ocak) ile  kilitli olup  zorlamak suretiyle açtığı yatak odasından bir adet eski dikiş makinesi ile bina dışındaki prefabrik odanın alüminyum kapısını zorlayıp  açtıktan sonra da orada bulunan 4 adet demir bahçe sandalyesi, bir adet gazyağlı soba, bahçe masası, hava şişirme aleti, pistola, hava tabancası ve akvaryum malzemesini sirkat ettiğini belirtti.

Zanlının 11.1.19 tarihinde internet vasıtası ile zibro marka soba ,akvaryum malzemeleri ve bir adet kompresörü  satışa koyduğunun tespit edildiğini belirten tahkikat memuru  12.2.19 tarihinde zanlının ikametgahında yapılan aramada bir adet zibro marka gazyağı ile çalışan sobayı bularak emare aldığını ve zanlıyı tutuklandığını söyledi.

13.2.19 tarihinde emare sobanın müşteki tarafından tanındığını belirten tahkikat memuru zanlı için 2 gün süreyle tutukluluk emri verilmesini talep etti

Yargıç zanlının 2 gün süreyle Poliste tutuklu kalmasını emretti.

Mesele ile ilgili tahkikat devam etmektedir.  (MHA)

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER