CAS çalışanlarından 4'ü hastanede: Erhürman toplantıya çağırdı

CAS çalışanlarından 4'ü hastanede: Erhürman toplantıya çağırdı
banner78

Açlık grevindeki CAS çalışanlarından biri yoğun bakımda olmak üzere dördünün fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı, Başbakan Tufan Erhürman’ın ise grev alanını ziyaret ederek yarın için bir görüşme talebinde bulunduğu öğrenildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin CAS şirketinin tasfiyesine karar vermesinin ardından, CAS çalışanları son dört gündür Ercan Havalimanı girişindeki çemberde açlık grevlerine devam ediyor.

Kıbrıs Postası muhabirinin, açlık grevindeki emekçilerin son durumuna ilişkin Erkut Nergis’ten edindiği bilgilere göre; Mustafa Dayanık isimli çalışan ‘ileri derece soğuk algınlığı’ şikayetiyle hastaneye kaldırılırken, Neriman Paşa ise baygınlık geçirdiği gerekçesiyle hastaneye kaldırıldı. 
Garip Köseoğlu isimli çalışan ise böbrek ve tansiyon hastası olduğundan, açlık grevinin hastalıklarını tetiklememesi açısından hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. 

banner97
Öte yandan 6 ay önce beyin ameliyatı gerçekleştiren ve ameliyata bağlı olarak kullandığı haplarını, açlık grevi sebebiyle kullanmayan Mehmet Ceylan’ın ise yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü kaydedildi. 

Yaşananlar üzerine Başbakan Tufan Erhürman, grev meydanını ziyaret etti. Çalışanlardan açlık grevini bırakmalarını isteyen Erhürman’ın bu talebi, çalışanlarca geri çevrildi. 

Başbakan, yarın çalışanlarla bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantıdan beklentilerine ilişkin Kıbrıs Postası’na konuşan Öznergiz, toplantı sonrası yol haritalarını yeniden belirleyeceklerini ifade etti.

Kıbrıs Postası - Ertuğrul Senova

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER