Cinayete 5 kişi karıştı

Gökhan Naim cinayetiyle ilgili tutuklanan Faiz Ul Hassan ile önceki akşam Gazimağusa’da yakalanan Bilal Ahmad’ın, halen aranan Tanveer Ahmad, Azmad Ali Virk ve Ali isimli bir kişiyle birlikte işledikleri kesinleşti

Cinayete 5 kişi karıştı
banner78

5 KİŞİ, ÜÇ ARAÇ KULLANDI 

Gesfi Döviz Bürosu Sahibi Gökhan Naim’in evinin önünde öldürülerek para dolu çantasının çalınması sırasında kullanılan ve Yenikent’te terk edilmiş halde bulunan beyaz renk aracın önceki gün tutuklanan Faiz Ul Hassan’a ait olduğu ortaya çıktı. Zanlıların Yenikent’te araç değiştirerek Bilal Ahmad’ın kiraladığı araçla Gaziköy’e gittikleri, burada da araba değiştirdikleri, yine Bilal Ahmad’ın kullandığı üçüncü bir araçla Tanveer Ahmad ve Azmad Ali Virk’i para dolu çantayla Güney Kıbrıs’a kaçmaları için Akıncılar’a bıraktıkları belirlendi. Ön adı Ali olan ve saldırı sırasında yaralanan Ali isimli kişi ile Faiz Ul Hassan ve Bilal Ahmad’ın ise KKTC’de kaldığı anlaşıldı.

“AMACIMIZ ÖLDÜRMEK DEĞİLDİ"

Faiz Ul Hassan’ın, olay gecesi Yenikent’te bulunan adına kayıtlı araç sayesinde Perşembe günü tutuklanmasının ardından Bilal Ahmad’ın da önceki akşam Gazimağusa’da yakalanmasıyla cinayetin nasıl işlendiği de ortaya çıkmaya başladı. Gazimağusa’da önceki gece yakalandıktan sonra cinayeti işlediklerini itiraf edip, kendisinin gözcü olduğunu söyleyen Bilal Ahmad’ın polise “Amacımız, paraları almaktı, öldürmek değildi” dediği öğrenildi. Daha önce sadece ön adı belirlenen Azmad’ın tam adını belirleyen polis, cinayete beşinci bir zanlının daha karıştığını ortaya çıkardı ve olayda yaralanan yabancı uyruklu Ali isimli zanlıyı da aramaya başladı.

Gesfi Döviz Bürosu Sahibi Gökhan Naim’in evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda öldürülerek içinde yüklü miktarda döviz cinsinden para bulunan çantasının çalınmasının ardından alarma geçen ve o günden beri çok yönlü ve titiz bir şekilde aralıksız soruşturmasını yürüten Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri, olayı hemen hemen aydınlattı.


Cinayetin tümü de Pakistan uyruklu 5 kişi tarafından işlendiğini belirleyen polisin, zanlılardan Faiz Ul Hassan ile Bilal Ahmad’ı tutuklarken, Güney Kıbrıs’a kaçtıkları iddia edilen Bilal Ahmad’ın kardeşi Tanveer Ahmad ve Azmad Ali Virk ile, cinayet sırasında yaralandığı ve ön adı Ali olup, KKTC’de saklandığı belirlenen diğer üç zanlının yakalanması için yoğun çaba sarf ettiği öğrenildi.


Yaralı olduğu öğrenilen Ali ön isimli kişinin, daha önce yakalanan Faiz Ul Hassan’ın kardeşi veya yakın bir akrabası olabileceği sanılırken, polisin bu kişinin soyadını teyit etmeye çalıştığı da elde edilen bilgiler arasında.


KIBRIS’ın güvenilir kaynaklardan derlediği bilgilere göre, Bilal Ahmad, Ercan Havaalanı’ndaki bir oto yıkamacıda çalışıyordu ve bir hafta önce işinden ayrıldı. Güney Kıbrıs’a kaçtığı iddia edilen Tanveer Ahmad ile Azmad Ali Virk ise Alayköy’de çalıştıkları işyerine yaklaşık 15 gündür gitmiyordu. Bu sürede, beş zanlının soygun yapmayı planladıkları ve planlarını eyleme geçirdikleri 13 Mart akşamı, beklemedikleri bir direnişle karşılaşınca cinayeti işledikleri ve arbede sırasında Ali isimli kişinin yaralandığı sanılıyor.

Yenikent’teki araç başlangıç oldu

banner97

Gökhan Naim cinayetinin aydınlatılmasında, olaydan birkaç saat sonra Yenikent’te Faiz Ul Hassan’ın adına kayıtlı olan beyaz renkli aracın bulunması büyük rol oynadı. Araçtan hareketle Faiz Ul Hassan’a ulaşan ve Perşembe günü bu kişiyi yakalayan polis, bir yandan Hassan’ı sorgularken bir yandan da onunla bağlantılı gördüğü Bilal Ahmad, Tanveer Ahmad ve sadece ön adını belirlediği Azmad isimli kişinin peşine düştü.


Bilal Ahmad’ı önceki akşam Gazimağusa’da yakalayan polis, Ahmad’ın itirafları sayesinde, Azmad’ın tam adının Azmad Ali Virk olduğunu belirledi ve cinayete karışan ve olayda yaralanan Ali isimli bir kişinin daha olduğunu tespit etti.


Güvenilir kaynaklara göre, Bilal Ahmad polise yaptığı itirafında cinayeti işlediklerini itiraf etti ve “Amacımız paraları almaktı, öldürmek değildi” dedi.


Cinayet günü kendisinin gözcü ve şoför olduğunu itiraf eden Ahmad’ın diğer zanlılarla önce döviz bürosunun önünde keşif yaptıklarını, olay günü Gökhan Naim’i takip ederek evinin önünde eylemi gerçekleştirdiklerini, olaydan sonra kendisinin kullandığı araçla Yenikent’te, yine kendisinin kiraladığı aracın olduğu yere gidip burada araç değiştirerek kiralık araçla Gaziköy’e gittiklerini, burada da araç değiştirdiklerini ve yine kendisinin kullandığı araçla Tanveer Ahmad ile Azmad Ali Virk’i çantayla birlikte Güney Kıbrıs’a kaçmaları için Akıncılar köyüne götürüp bıraktığını anlattığı öğrenildi.

Bilal Ahmad dün mahkemeye çıkarıldı


Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim’in geçtiğimiz çarşamba akşamı evinin önünde silahlı saldırıya uğrayarak öldürülmesi olayı ile ilgili olarak aranmakta olan ve önceki akşam Gazimağusa'da Maraş bölgesinde yakalanan Bilal Ahmad, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 2 günlük tutukluluk emri alındı.


Ahmad’ın, önceki gün mahkemeye çıkarılan Faiz Ul Hassan ile birlikte pazartesi günü yeniden mahkeme çıkarılması bekleniyor.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Güçlüer Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şubede görevli Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci’yi tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren İneci, huzurda bulunan zanlı Bilal Ahmad’ın 13 Mart tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen “Taammüden Adam Öldürme, Adam Öldürme, Silahlı Soygun, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarrufu, Meskûn Mahalde Ateş Etme” suçlarında methaldar olduğunu kaydetti.


Feyyaz İneci, zanlının önceki akşam Gazimağusa bölgesinde gerçekleştirilen operasyon ile yakalandığını ve gönüllü ifade vererek söz konusu suçu aranmakta olan zanlılar Tanveer Ahmad ve Azmad Ali Virk ile birlikte işlediklerini itiraf ettiğini belirtti.


Meseleyle ilgili tahkikatın geniş kapsamlı yürütüldüğünü, zanlının vermiş olduğu ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini, aranan 2 şahsın ve emarelerin olduğunu kaydeden Müfettiş Muavini İneci, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlı Bilal Ahmad’ın 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Mine Güçlüer Ozankaya, zanlının ciddi suçlardan methaldar oluşu, serbest kalması durumunda aranan diğer şahıslar ve emarelere etki edebileceğine bulgu yaparak, zanlının soruşturma maksatlı 2 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER