Derinya’dan Mağusa’ya otobüs seferleri olmalı

MASDER, Derinya Kapısı’nın günün gereklerine uygun şekilde hazırlanmasının sevindirici olduğuna dikkat çekti ancak bazı eksikliklerin acilen giderilmesini istedi

Derinya’dan Mağusa’ya otobüs seferleri olmalı
banner78

BİLGİLENDİRİCİ LEVHALAR DA ARTIRILMALI 

MASDER Başkan Yardımcısı Serdar Atai, Derinya Kapısı’ndan Mağusa’nın değişik noktalarına kolay erişimi sağlayacak yönlendirici levha sayısının artırılarak stratejik noktalara yerleştirilmesi gerektiğini bildirdi. Atai, Derinya Kapısı’ndan Mağusa’ya otobüs seferleri olmasını, Mağusa esnafının da talep ettiğinin altını çizdi


Mağusa Suriçi Derneği (MASDER),  Derinya Kapısı’nın kanopisi, yeni kabinleri, asfaltlanmış araç park yeri ile günün gereklerine uygun biçimde hazırlanmasının sevindirici olduğuna dikkat çekti ancak bazı eksikliklerin de acilen giderilmesini istedi.


MASDER Başkan Yardımcısı Serdar Atai, Derinya Kapısı’ndan Mağusa’nın değişik noktalarına kolay erişimi sağlayacak yönlendirici levha sayısının artırılarak stratejik noktalara yerleştirilmesi gerektiğini bildirdi.

Derinya’nın güney yakasındaki kapının hemen ilerisinde bir otobüs durağı bulunduğunu ve buradan toplu ulaşım isteyenlere Sotira, Paralimni ve Agia Napa’ya ulaşım şansı sağlandığını ifade eden Atai, güneyden gelen ziyaretçilerin de Derinya Kapısı’ndan Mağusa’nın belirli noktalarına toplu taşıma hizmeti talep ettiklerini hatırlattı.

Serdar Atai, Derinya Kapısı’ndan düzenlenecek günlük 3-4 otobüs seferinin bu talebi büyük oranda karşılayabileceğini belirtti.
 

 Kapıdaki gelişmeler sevindirdi

Gazetemiz KIBRIS’a konuşan MASDER Başkan Yardımcısı Serdar Atai, Derinya Kapısı’nın kanopisi, yeni kabinleri ve de asfaltlanmış araç park yeri ile günün gereklerine uygun biçimde hazırlanmasının sevindirici olduğunu söyledi.

banner97
Serdar Atai, bölgede öncelikle, Mağusa’ya ve Mağusa’nın değişik noktalarına kolay erişimi sağlayacak yönlendirici tabelaların sayısının artırılması ve daha stratejik lokasyonlara yerleştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Yine güneyden gelen ziyaretçilerin artan oranda Derinya Kapısı’ndan Mağusa kentinin belirli noktalarına toplu taşıma hizmeti talepleri olduğuna dikkat çeken Atai,  Derinya Kapısı’na kadar gelen, araç sigortası çıkarmak istemeyen veya sigortayı pahalı bulan birçok insanın, suriçine, üniversite bölgesine veya City Mall AVM’ye ulaşım istemekte olduklarını ama bu imkânı bulamadıklarını bildirdi.
 

Mağusa’ya otobüs seferleri olmalı

Serdar Atai, Derinya Kapısı’nın söz konusu bölgelere yürüyüş mesafesinde olmadığından, geçişlerin olumsuz etkilendiğine işaret etti.

Bu kişilerin Derinya’nın güney yakasındaki kapının hemen ilerisinde bir otobüs durağı bulunduğunu ve buradan toplu ulaşım isteyenlere Sotira, Paralimni ve Agia Napa’ya ulaşım şansı sağlandığını dile getirdiklerini ifade eden Atai, Kıbrıslı Rumların, “Biz güneyde bu hizmeti sağlıyorken, mütekabiliyet prensibi gereği kuzeyden de benzer bir hizmet almak hakkımızdır” dediklerini aktardı.

Serdar Atai, Derinya Kapısı’ndan düzenlenecek günlük 3-4 otobüs seferinin bu talebi büyük oranda karşılayacağını ve Mağusa esnafının da işlerini artırmasına yardımcı olacağını söyledi. Atai, aynı beklentiyi, görüştükleri Mağusa esnafından da işitmekte olduklarını belirterek, “Bu konuda gecikmeden adım atılmasını beklemekteyiz” dedi.
 

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER