En iyi bebek pişik kremleri ve faydaları

Pişik sorununu önlemek için kullanılan kremlerden en etkili olanlarını ve pişik kremi seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizler için ele aldık. Bebeklerdeki pişiğe çok iyi geldiği söylenen deneyimli annelerin önerileri ve bu kremlerin fiyatları...

En iyi bebek pişik kremleri ve faydaları
banner78

Özellikle de kavurucu sıcakların hakim olduğu yaz aylarında ebeveynlerin sıklıkla karşılaştığı durumlardan biri de pişiktir. Bez seçiminde kaliteye yeterince dikkat edilmemesi, bebeğin altı sık değiştirilmemesi, idrarın cilde uzun süreli maruz kalması sonucu ortaya çıkan pişik, daha çok katlanma bölgelerinde görülerek cildin tahriş olmasına neden olur. Her ne kadar sıkıntılı bir durummuş gibi görünse de basit ve önlenebilir yöntemlerle bebeğinizi rahatlatabilir, pişiği önleyebilirsiniz.

Bunun için kullanabileceğiniz ürünlerin başında pişik önleyici kremlergeliyor. Genellikle pişik olduktan sonra kullanılan bu kremler, her alt değiştirmede sürülse pişik sorununun görülme ihtimalini azaltıyor. Peki pişik kremi neye göre tercih edilmeli? Krem alırken nelere dikkat edilmeli?

PİŞİK KREMİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

- Tercih edilmesi düşünülen kremin bebeğin cildi ile uyumlu olması; yeterli miktarda emebilmesi ve cilt sorunlarını önleme konusunda etkilidir. 

- Tecrübeli annelerden fikir alınabilir, ismi çok duyulmuş ve güvenilirliği kanıtlanmış markalara öncelik verilmelidir.

- Pişik kremi uzman onayı ile alınırsa bebek sağlığı açısından daha faydalı olacaktır.

- Bebeklerin cildinde kullanılan ürünler yan etki yaparak kızarma, kaşınma ve döküntülere neden oluyorsa içerisinde kullanılan malzemeler alerji yapıyor olabilir. İçindekiler kısmına bakmadan pişik kremi almayınız.

ANNELER HANGİ PİŞİK KREMLERİNİ ÖNERİYOR?

travazol krem

TRAVAZOL KREM (16,00 TL)

banner97
- Enfeksiyon kapan cilt sorunları ve mantara karşı etkili olduğu söylenen krem, bebeklerdeki pişiğe de çok iyi geliyor. Doktorların da önerdiği bu krem 4 yaşından küçük çocuklarda 3 haftadan fazla kullanılmamalı.

mustela krem

MUSTELA KREM (20,00 TL)

- Yetişkinler için bile zararlı olan paraben ve parfüm katkısının olmadığı krem neredeyse tamamı organik kökenli içerikten oluşuyor. Durulaması kolay olan krem hemen yokta olmuyor.

hametan krem

HAMETAN KREM (18,00 TL)

- Kalça ya da koltuk altı pişiklerini iyileştiren kremi bebeğinizin hassas bölgelerinde hijyenik şekilde kullanabilirsiniz. 

Sudocrem

SUDOCREM PİŞİK KREMİ (30,00 TL)

- İnce bir tabaka halinde sürüldüğü zaman bebeğin cildinde rahatlama hissi sağlayarak pişiği önler. Kızarıklık ve tahriş sorununa çok iyi gelir.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER