Erhürman: "Dördüncü kayıp yarın öğlene kadar bulunmazsa arama diğer bölgelere kaydırılacak"

Başbakan Erhürman, bu akşam saatlerinde yeniden Ciglos’a giderek arama kurtarma çalışmalarındaki son durumu inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Erhürman: "Dördüncü kayıp yarın öğlene kadar bulunmazsa arama diğer bölgelere kaydırılacak"
banner78

Lefkoşa Girne anayolunda bulunan Ciglos mevkiinde önceki gün meydana gelen ve 3 gencin ölümüne 1 gencin de kaybolmasına neden olan kazayla ilgili devam eden arama-kurtarma çalışmalarını akşam saatlerinde takip eden Başbakan Tufan Erhürman , kısa bir açıklamada bulundu. 

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirten Erhürman, bu akşam ışıklandırma yapıldığını ve bölgedeki suyun boşaltıldığını ifade etti. 

Su bulunan noktada arama yapmanın mümkün olmadığını, bu nedenle suyun hızla boşaltıldığını belirten Erhürman, “Daha aydınlık bir arama alanı oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Aramanın yarın öğle saatlerine kadar sonuçlanmaması halinde, ekip sayısının arttırılacağını ve aramanın diğer bölgelere kaydırılacağını aktaran Erhürman, “Personel çok yoğun ve özverili bir çalışma yürütüyor. 24 saat esasıyla çalışmalarını sürdürüyorlar. Hepimizin umudu dördüncü kaybımıza en kısa zamanda ulaşmak. Bu vesileyle kayıplarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER