Erhürman: "Güneyde çalışan işçilerimiz işlerine başlayamıyorlar"

Erhürman: "Güneyde çalışan işçilerimiz işlerine başlayamıyorlar"
banner78

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından ,Güney Kıbrıs'ta  çalışan işçiler, okuyan öğrenciler ve güneyde tedavi gören hastalar olduğunu, Pile de yaşayan yurttaşların da sıkıntı çektiğini belirtti. Erhürman "Bu konulardaki belirsizliğin bir an önce giderilebilmesi ve insanlarımızın önlerini görebilmesinin sağlanması için İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi’ndeki uzmanlar hemen devreye girmeli, veriler, bilgiler paylaşılmalı, alınması gereken önlemler bilimsel veriler ışığında birlikte kararlaştırılmalıdır" ifadelerini kullandı.

İşte Erhürman'ın paylaşımı...

Kıbrıslı Rum yetkili makamlarınca yapılan “beş kapı açıktır” açıklaması dün medyada yer aldı.

banner97
Kuzeyde ve güneyde ekonomik faaliyetler başladı ama güneyde çalışan işçilerimiz işlerine başlayamıyorlar. Orada tedavi gören hastalarımız var. Bilebildiğim kadarıyla özel izinle geçebiliyorlar ama epeyce uğraşılması gerekiyor. Güneydeki okulların açılması gündemde ve orada okuyan çocuklarımız var. Bu arada Pile’nin özel durumu dolayısıyla Pile’de yaşayan yurttaşlarımız ciddi sıkıntılarla karşı karşıya.

Ara ara güneyde bir tür “sertifikasyon” uygulamasına geçileceğine dair söylentiler duyuyoruz. Bu konulardaki belirsizliğin bir an önce giderilebilmesi ve insanlarımızın önlerini görebilmesinin sağlanması için İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi’ndeki uzmanlar hemen devreye girmeli, veriler, bilgiler paylaşılmalı, alınması gereken önlemler bilimsel veriler ışığında birlikte kararlaştırılmalıdır.

Geçişlerin yeniden başlaması konusu da bir an önce aynı şekilde ele alınmalıdır. Bu sürecin başında yaşadığımız gibi tek taraflı kararların gündeme gelmesine ve sağlık ve insanlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması açısından gereksiz siyasi tartışmaların yaşanmasına izin verilmemelidir.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 13:37
banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER