Eski bürokratlardan Şahap Aşıkoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu

Eski bürokratlardan Şahap Aşıkoğlu HK Ajans’a çarpıcı açıklamalarda bulundu

Eski bürokratlardan Şahap Aşıkoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu
banner78

GEÇMİŞİMİZİ UNUTMAMALIYIZ...: Aşıkoğlu: “Barış dili” kullanmak adına, bir takım "sol" " aydın" tarafından, geçmişimizi unutturmak gibi bir mahalle baskısına maruz kalıyoruz

KENDİ AYAKLARIMIZIN ÜZERİNDE DURABİLMEK... Aşıkoğlu: “Türkiye ile ekonomik işbirliği yapıp, Türkiye’nin ithal ettiği ve bizim üretebildiğimiz ürünleri anlaşmalı tarımcılık yolu ile TC’ye satmalıyız”

HK Ajans

banner97
Kamuoyunda son zamanlarda sıkça tartışılan KKTC-TC ilişkileri, KKTC-TC ekonomik protokolleri konusuna eski bürokratlardan Şahap Aşıkoğlu farklı bir yaklaşım getirdi.

Aşıkoğlu, iki ülke arasında imzalanan ancak gerçek anlamda hayata geçirilemeyen protokollerin işe yaramayacağı görüşünde.  Gelinen bu aşamada artık TC ile ekonomik işbirliğine gidilerek, Türkiye’nin ithal ettiği ve bizim üretebildiğimiz, enginar, et, patates, narenciye, süs çiçeği, süt ürünleri, hayvan yemi, çeşitli sebzeler gibi kalemlerde anlaşmalı tarımcılık yolu ile Türkiye Devleti’nin ve özel sektörünün bize alım garantisi vermesinin önünün açılması gerektiği görüşünü savunan Aşıkoğlu, böylece KKTC’nin Türkiye’den “para almak” değil, ticaret yaparak ayakları üzerinde durmasının sağlanabileceği görüşünü sundu.

Şahap Aşıkoğlu, bunun önümüzdeki 3 yılda altyapısının hazırlanması ve bu ticari işbirliğinin bir an önce başlamasını istedi.

Türkiye-KKTC ilişkilerini Ana-yavru ilişkisi olmaktan çıkararak, paydaş ilişkisine döndürebilecek bir ortam ve şartların artık mevcut olduğuna da vurgu yapan Aşıkoğlu, “Kıbrıslı Türk olarak onurlu bir şekilde yaşamak için Kıbrıslı Türk kimliğine sarılmalıyız ilk olarak. Bizim yıllarca verdiğimiz savaşın tek cümlelik özeti bence " ne yama oluruz ne vilayet" sloganında saklıdır” dedi. İşte çarpıcı detaylar...

Haberin devamı için tıklayın

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER