Gazimağusa’ya 2 gündür yeterli miktarda su verilemiyor

Gazimağusa’ya 2 gündür yeterli miktarda su verilemiyor
banner78

Gazimağusa’ya su taşıyan ana hat üzerinde meydana gelen arıza nedeniyle Gazimağusa’ya 2 gündür yeterli miktarda su verilemiyor.

Gazimağusa Belediyesi’nin sınırlarında dışında Devlet Su İşleri’nin kontrolünde olan Ötüken Köy kavşağı noktasındaki hat üzerinde scada sistemini kontrol eden fiber optik kabloların zarar görmesiyle başlatılan tamirat çalışmasının tahmin edilenden uzun sürmesi su dağıtımında sıkıntıya neden oluyor.

banner97
Anamur hattından Gazimağusa’ya verilmesi gereken miktarın yarısı kadar su verilmesi nedeniyle Gazimağusa Belediyesine ait Deniz Suyu Arıtma Tesisi’nden sağlanan suyla dağıtım yapılmaya çalışılırken, özellikle yüksek noktada bulunan Tuzla, Harika, Anadolu Mahallesi, Beşevler ve Karakol Mahallesi’nin bir kısmına su verilemiyor.

Sorunun bugün (12 Temmuz) devam etmesi halinde bölgelere dönüşümlü olarak su verilmeye başlanacak. İlk etapta Karakol ve Tuzla kapatılarak sıkıntının olduğu Maraş Bölgesi ve aynı hat üzerinde olan Sakarya ve Dumlupınar Mahallelerine su verilecek.

Tamirat çalışmasının ne kadar süreceği netlik kazanmazken, kesintinin uzun sürme ihtimaline karşı vatandaşların su kullanımında ihtiyatlı olmalarını rica ediyoruz.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER