Girne’de birçok iş yeri alınan tedbirlere uyarak hizmete başladı

KKTC’de Pazartesi gününden itibaren başlayan kısmi normalleşme, Koronavirüs salgınına karşı önlemleri elden bırakmadan sürüyor

Girne’de birçok iş yeri alınan tedbirlere uyarak hizmete başladı
banner78

Girne’de birçok işyeri açılımın ilk ayağında Bakanlar Kurulu’nun zorunlu kıldığı tüm tedbir ve önlemleri alarak, faaliyetlerine başladı. Ancak yine de Girne sokakları ve çarşısı şu an için eski canlı görüntüsünden çok uzak…

Girne sokaklarında genellikle ülke üniversitelerinden eğitim alan ve salgının ardından ülkelerine geri dönemeyen üniversite öğrencileri ağırlıkta. Birçok mağaza ve işyeri açılmış olsa da işletmeler genellikle boş.

Girne’de işletmeler, kapılarına hijyen paspasları, dezenfektan , eldiven yerleştirdi.

İşyeri çalışanları da iş yeri girişlerinde müşterilerini, ateşlerini ölçerek içeriye alıyor, ardından da kişisel bilgilerini kaydediyor.

Mağazanın büyüklüğüne göre, içeriye kısıtlı sayıda müşteri alınıyor, sosyal mesafenin korunması amacıyla uyarılar yapılıyor ve özellikle butiklerde kıyafet denenmesine izin verilmiyor.

Girne esnafına normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte işyerlerinde aldıkları önlemleri, vatandaşın kurallara uyup uymadığını ve  ekonomik açıdan bir hareketlenme yaşanıp yaşanmadığını sorduk.

Vatandaşlar da, normalleşme sürecinin ardındna yaşadıkalarını ve gözlemlerini aktardı.

İşyerlerinin gereken tüm önlemleri aldığını, halkın  genellikle kurallara uyduğunu belirten vatandaşlar tedbirlere uyulması konusunda duyarlılığın önemine işaret etti..

BRT

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER