Hür-İş Genel Başkanı Çaluda: "Dome Hotel şeffaf bir şekilde ihale edilmeli"

Hür-İş Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Çaluda, son günlerin gündem konusu olan Dome Hotel konusunda yazılı bir açıklama yaptı.

Hür-İş Genel Başkanı Çaluda: "Dome Hotel şeffaf bir şekilde ihale edilmeli"
banner78

Hür-İş Genel Başkanı Ahmet Çaluda’nın açıklaması şu şekilde:

“Dome Hotel Vakıflar İdaresi’nin bir malıdır. Vakıflar İdaresi ile ilgili bir şaibe olmaması adına Vakıf mallarının uzun vadeli kiraya verilecek mülkleri ihale yolu ile yapılmalıdır. DomeHotel’inMayıs 2018’den beri kira mukavele süresi bitmiş olup Dome Hotel işgal edilmektedir. Yapılan mukavelede uzatma kararı olan bir madde bulunmamaktadır. Ülkenin en büyük işçi federasyonu olarak Vakıflar İdaresi’nin bir malı olan Dome Hotel ihalesinin bir an önce şeffaf bir şekilde yapılmasını talep ediyoruz.

banner97
Ortada sadece adı olan bir sendika, kendi imkanları ile beslediği kiralık kalem ile bize ve bize bağlı sendikalara saldırıyor maalesef.

Oysa biz “ondan alın bize verin” demiyoruz.Dome Hotel için bir çok kurum başvuruda bulunmuş olup ihale olması halinde en iyi teklifi veren ihaleyi kazansın diyoruz. Vakıflar İdaresinin kazanması toplumun kazanması demektir.

“Hür-İş olarak Vakıf İdare mallarının korunması ve vakıflar İdaresi’nin gelir kaybına uğramaması adına bir an önce gerekenin yapılmasını istiyoruz sadece”.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER