KTEMB Elektriksel Alan projesi eğitimlerine Lefkoşa, Mağusa ve Girne’de başlandı

KTEMB Elektriksel Alan projesi eğitimlerine Lefkoşa, Mağusa ve Girne’de başlandı
banner78

AB tarafından finanse edilen ve Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği (KTEMB) ile Kıbrıs Lisanslı Elektrik Müteahhitleri Birliği (SEHK) tarafından yürütülen Elektriksel Alan isimli eğitim projesinin ilk dersleri, Lefkoşa’da KTEZO Çıraklık ve Yetişkin eğitim Merkezi, Mağusa’da DAÜ BTYO derslikleri ve Girne’de bulunan Öğretmen Evinde verilmeye başlandı. 

banner97
KTEMB’den yapılan açıklamaya göre, elektrik sektöründe eksikliği hissedilen piyasa ihtiyaçlarına göre yetişmiş iş gücü ihtiyacının giderilmesi başta olmak üzere, rekabete dayalı bir piyasa ortamı oluşturulması, istihdam edilebilirliğin artırılması ve yaşam boyu eğitim faaliyetlerinin desteklenmesi gibi çeşitli hedefleri olan proje 30 ayda tamamlanacak.
 

KARAÇAM: “SERTİFİKA ALANLARA KTEMB ÜYE İŞ YERLERİNDE İŞ GARANTİSİ VERİYORUZ”
KTEMB Başkanı Bora Karaçam, sürekli gelişen teknolojik yenilikler karşısında elektrik sektöründe sürekli yeni bilgilere ihtiyaç duyulduğunu ve Birlik olarak sektöre hizmet noktasında bu bilgileri piyasada çalışan ve çalışacak olan kişilere aktarmayı görev bildiklerini kaydetti. Karaçam Elektriksel Alan projesi eğitimlerine katılarak eğitimlerde başarı gösterenlere verilecek sertifikalarla üye iş yerlerinde iş garantisi sağlanacağını da belirtti. 

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER