Mağusa Hastanesi üvey evlat muamelesi görüyor

Mağusa’daki yoğun bakım servisinde yatan hastaların adeta hemşiresiz bırakılmasına neden olan bu karara Mağusa halkı tepki gösterdi.

Mağusa Hastanesi üvey evlat muamelesi görüyor
banner78

Lefkoşa’daki Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yaşanan yangın ardından ise ülkeyi saran Korona Virüs salgını nedeniyle Mağusa’da oluşturulan yoğun bakım servisleri için hastaneye atanan hemşireler birer birer geri çağrılıyor.

10 hemşire bu süreç içerisinde Mağusa Hastanesi’nde göreve atanırken pandeminin önünün alınması ve Lefkoşa’daki hastanenin yeniden göreve başlamasıyla hemşirelerin geri Lefkoşa’ya çağrılması Mağusa’da ciddi bir huzursuzluğa neden oldu.

Mağusa’daki yoğun bakım servisinde yatan hastaların adeta hemşiresiz bırakılmasına neden olan bu karara Mağusa halkı tepki gösterdi. Alınan bilgiye göre Lefkoşa Hastanesi dışında yoğun bakımı ve ameliyathanesi olan tek hastane konumunda olan Mağusa Hastanesi’ne ilk etapta 10 hemşire gönderildiği ifade edildi.

banner97
Cihaz olarak da kötü cihazların kendilerine gönderildiğini ifade eden bazı sağlık çalışanları, “Lefkoşa’da kullanılmayana ve hek’e çıkarılan cihazlar bize gönderildi. Daha sonra ‘size cihazı göndereceğiz’ dendi. Dün itibarı ile 3 tane cihaz daha gönderdiler. Şimdi Lefkoşa’daki sıkıntı hallolunca Lefkoşa’da sayı yetersiz denilerek hemşireleri teker teker geri almaya başladılar” ifadelerini kullandı.

“Mağusalıya hak ettiği hizmeti veremiyoruz”

Mağusa Hastanesi’ndekibazı sağlık çalışanları Mağusa Hastanesi’nde vatandaşlara hak ettikleri bakımı sunamamaktan şikayetçi. Adeta kendilerini üvey evlat gibi hissettiklerini kaydeden çalışanlar, “İhtiyaçları olduğunda hastaneyi kullanıyorlar ama ihtiyaçları olmadığında da hastaneyi kaderine terk ediyorlar” şeklinde konuştu.

Mağusa’da yoğun bakımdaki hemşireleri Lefkoşa’ya yeniden kaydırarak Mağusa Hastanesi’ni adeta personelsizliğe terk eden bakanlık, hastane yetkililerinin tüm girişimlerine rağmen geri adım atmıyor. Verilen sözlerin sürekli havada kaldığı ifade edilirken “Mağusa halkı mağdur oluyor bu durumdan. Bize bu hastanenin ilk kuruluş aşamasından itibaren sürekli bir şekilde üvey evlat muamelesi yapılıyor” ifadeleri kullanıldı.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER