Mağusalı lunaparksız, aileler Güney'e

Mağusalı lunaparksız, aileler Güney'e
banner78

Mağusalı lunaparksız, aileler Güney'eYıllarca Mağusa Anıt Çemberi yakınlarındaki arazide faaliyet göstererek Mağusa halkına ve çocuklara hizmet veren Venüs Lunapark, 10 yılı aşkın bir süre önce faaliyet gösterdiği araziden yine belediye müdahalesi ile kaldırıldı. Böylece aileler, çocukları için Güney Kıbrıs’a yönlendirilmiş oldu.

• Yıllarca Mağusa Anıt Çemberi yakınlarındaki arazide faaliyet göstererek Mağusa halkına ve çocuklara hizmet veren Venüs Lunapark, 10 yılı aşkın bir süre önce faaliyet gösterdiği araziden yine belediye müdahalesi ile kaldırıldı. Böylece aileler, çocukları için Güney Kıbrıs’a yönlendirilmiş oldu…

• Kıbrıs Postası’na konuşan işletmeci, Mağusa Belediye As Başkanı Cem Dana, Kayalp döneminde de yine lunaparkın faaliyetlerinin durdurulduğunu hatırlatarak yıllarca atıl durumda kalan ve çöplük haline gelen araziye lunapark oyuncaklarını kurduğu için bu kez arazinin belediye meclisi üyeleri içerisinden “asbaşkana peşkeş çekildiği” iddiaları ile karşı karşıya kaldığını anlattı.

• Yıllardır başta Turizm Bakanlığı olmak üzere Mağusa Belediyesi’ne de arazi verilmesi konusunda girişimlerde bulunduğunu ancak bir sonuca ulaşamadığını ifade eden Dana, “arazi verilse dahi artık Mağusa’ya lunapark kurmayacağım” diyerek yönetimin bölge halkının ailece eğlenmek için Kıbrıs’ın Güney’ine yönlendirdiğini söyledi.

• Dana Lunapark projesi ile Mağusa bölgesine yeni bir soluk hedefledikleri halde bunu mümkün kılmadıklarını ifade ederken, Mağusa için planlanan projeden uzak da olsa halka hizmet verilmek için yapılan girişimlerin de engellendiğini iddia etti.

• Lunapark projesi için Mağusa dışına taşınmayı planladıklarını söyleyen Dana, bunun için Yeniboğaziçi, İskele ve Girne belediyelerine arazi için başvuruda bulunduklarını, uygun görülmesi halinde lunaparkı bu bölgelerden birine taşıyacaklarını ve bölge için turizme yönelik bir projenin hayata geçirileceğini ifade etti.

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Neşeyle dönen atlıkarınca içindeki insanlar ve birbirine sevgi ile bakan çiftler, ışıklı uçaklarda ve çarpışan arabalarda anne babalarına el sallayan çocuklar, adrenalin için birbirleri ile iddiaya giren gençlerin heyecandan attıkları çığlıklar… Şehrinizde lunapark varsa hepsine tanıklık etmişsinizdir. Venüs Lunapark ile yıllar önce renkli, ışıklı oyuncaklarla tanışan Mağusalı’nınyıllar sonra şehrinde kalıcı bir lunapark kurulması ile yaşadığı mutluluk şu günlerde yarım kaldı. Bazı ülkelerde lunapark turizm sektörüne dönüşürken, Mağusa’da bölge halkı için kurulan lunaparka bile siyaset karıştırıldı. Yıllarca şehre lunapark kurmak için Mağusa Belediyesi’nden arazi kiralamak isteyen iş insanı ve aynı zamanda Mağusa Belediye As Başkanı Cem Dana, yine yıllarca atıl durumda kalan ve çöplük haline gelen araziye lunapark oyuncaklarını kurduğu için arazinin asbaşkana peşkeş çekildiği iddiaları ile karşı karşıya kaldı. Belediye Sendikası ve bazı meclis üyelerinin peşkeş iddiaları karşısında Mağusa Belediyesi’nin de sahip çıkmadığı bölge halkı için kurulan lunapark bozularak araziden kaldırıldı. Konu ile ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Cem Dana bölge halkına hizmet için yaptığı milyonluk yatırımı şimdilerde Mağusa sınırları dışına taşımaya hazırlanıyor. Yeniboğaziçi, İskele ve Girne belediyelerinden kiralamak için arazi talep eden Dana, yer gösterilmesi halinde lunapark oyuncaklarını bu bölgelerden birine kuracağını belirtti. Son dönemlerde lunapark oyuncaklarına yaptığı yatırımlar çerçevesinde lunaparkların sevilen oyuncaklarından Ranger ismindeki 360 derece dönebilen adrenalin oyuncağını da halka sunan Cem Dana, halkın Kıbrıs’ın Güney’indeki lunaparklara gitmeye zorlandığını, belediyenin tutumu nedeni ile de yer gösterilse dahi artık lunapark oyuncaklarını Mağusa’ya kurmayacağını kaydetti.

Bölgenin eğlence merkezi olmayı hedefledi, engellendi

Mağusalı lunapark oyuncakları ile yaklaşık 30 yıl önce Venüs Lunapark sayesinde tanıştı. Yıllarca Anıt Çemberi yakınlarındaki arazide faaliyet göstererek Mağusa halkına ve çocuklara hizmet veren Venüs Lunapark, 10 yılı aşkın bir süre önce faaliyet gösterdiği araziden yine belediye müdahalesi ile kaldırıldı. Oktay Kayalp’ın belediye başkanı olduğu dönemde yine particilik nedenleri ile lunaparkın faaliyetlerinin durdurulduğunu anlatan Cem Dana, kayınpederi Asım Ekcan’ın vefatının ardından lunaparkı geliştirmek adına kendisi devraldı. Yıllar içinde kullanılmaması nedeni ile eskiyen tüm oyuncakları hurdaya çıkararak lunapark oyuncakları için yen bir yatırım yapan Dana, yıllardır başta Turizm Bakanlığı olmak üzere Mağusa Belediyesi’ne de arazi verilmesi konusunda girişimlerde bulundu ancak bir sonuca ulaşamadığını kaydetti.

Lunapark konusunda bölgenin eğlence merkezi olmayı hedefleyen ve 10 milyon TL’lik yatırım ile birçok ülkede son yıllarda büyük ilgi gösterilen oyuncakları ülkeye getirten Cem Dana, parası ile kiralamak istemesine rağmen arazi gösterilmediğini, belediyenin sözlü olarak verdiği izinle Salamis Yolu üzerinde yıllarca atıl durumda kalan MGA yanındaki araziye lunaparkı kurduklarını anlattı. Eğlence merkezi olmayı hedeflerken, arazinin As Başkan Cem Dana’ya peşkeş çekildiği iddialarının peşin sıra belediye sendikası ve bazı belediye meclis üyeleri tarafından sosyal medya üzerinden yayınlandığını söyleyen Dana, bu iddialar karşısında Mağusa Belediyesi’nin arkasında durmayıp hizmetin bir kez daha engellendiğini belirtti.

“Arazi verilse dahi Mağusa’ya lunapark kurmayacağım”

Peşkeş iddiaları nedeni ile Mağusa Belediyesi’nin de bölge halkına hizmet edilmesine rağmen arkalarında durmayıp lunaparkı yerinden ettiğinden yakınan Cem Dana, hizmet için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını kaydetti. Mağusa’nın gözde bölgesinde olmasına rağmen arazinin yıllarca atıl durumda olduğunu söyleyen Dana, lunapark ile bölge halkının ailece vakit geçirebilecekleri bir yer olduğu için herkesin ilgi gösterip mutlu olduklarını belirtti. Dana Lunapark projesi ile Mağusa bölgesine yeni bir soluk hedefledikleri halde bunu mümkün kılmadıklarını ifade ederken, Mağusa için planlanan projeden uzak da olsa halka hizmet verilmek için yapılan girişimlerin de engellendiğini söyledi. Büyük bir lunapark projesi için Mağusa dışına taşınmayı planladıklarını söyleyen Dana, bunun için Yeniboğaziçi, İskele ve Girne belediyelerine arazi için başvuruda bulunduklarını, uygun görülmesi halinde lunaparkı bu bölgelerden birine taşıyacaklarını ve bölge için turizme yönelik bir projenin hayata geçirileceğini ifade etti.

Dana “arazi verilse dahi artık Mağusa’ya lunapark kurmayacağım” diyerek yönetimin bölge halkının ailece eğlenmek için Kıbrıs’ın Güney’ine yönlendirildiğini ifade etti. 

Kaynak: Kıbrıs Postası

Bahadır

banner81
YORUM EKLE
YORUMLAR
magusalı..
magusalı.. - 1 yıl Önce

magusa kaybettı,Arter Taxı Duragı peşkeşinde şimdi...gızlin gizlin..

SIRADAKİ HABER