Meneveli'nin heykeli açııldı

Meneveli'nin heykeli açııldı
banner78

Mormenekşe Gençler Birliği Spor Klübü ve ail eve de sevenleri büyük bir vefa örneği göstererek  hayatını Mormenekşe Gençler Birliği Spor Kulübü ve Cemal Balses Stadına adayan merhum İsmail Menevili'nin heykelini yaptırdı .
  Cemal Balses Stadyumuna yaptırılan büst bugün Başbakan Ersin Tatar'ın katıldığı törenle açıldı. Hayatını Mormenekşe Gençler Birliği Spor Klübü ve Cemal Balses Stadyumuna adayan İsmail Menevili'nin heykeli yaptırıldı. Cemal Balses Stadında yer alan heykelin açılışında ilk olarak, başta 6 ay önce hayatini kaybeden Ismail Menevili, yarin törenlerle anılacak olan Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
  Ardından aile adına amcası İsmail Meneveli için sanatçı Bedia Balder konuşma yaparak,  "Bu heykel projesi, Kıbrıs Türk Futbol camiasının sembol isimlerinden, tüm hayatını canı kadar sevdiği Mormenekşe Spor Kulübü'ne adayan ve tüm futbol camiasının yakından tanıyıp çok sevdiği taraftarı İsmail Dayısı'nın anılarını yaşatmak ve gelecek kuşaklara kalıcı bir değer bırakmak için hazırlanmıştır" dedi.

banner97
  Menevili'nin adını taşıyan torunu İsmail Menevili, dedesinin anısının yaşatılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Mormenekşe Gençler Birliği Spor  Klübü eski başkanı Hilmi Öztemiz,  kulüp asbaşkanı Hüseyin Ummanel, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ve futbol antrenörü Eralp Şerifoğlu da, Mormenekse futbol takımının Menevili'nin hayatındaki önemine vurgu yaptılar. Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar da, yaptırılan heykelle İsmail Menevili'nin hatırasının ölümsüzleştirildiğine vurgu yaptı.
 Açılışa katılan Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar yaptığı konuşmada, "toplum olarak bizi başarılı kılan ortak değerlerimizduir, İsmail Dayının  yarattığı değer sonucu burdayiz" dedi.
Mormenekşelileri gösterdikleri vefa örneğinden ötürü kutlayan Başbakan, ömrünün 40 yılını köyün futbol takımına ve sahasına adayan Menevili'nin ölümsüzleştirildiğine  vurgu yaptı.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER