Nazım Çavuşoğlu Anafarlar Lisesi'nde!

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Girne Inner Wheel Kulübü ve Anafartalar Lisesi iş birliğinde KKTC'de ilk kez mart ayında 12 yaş grubundaki 30 öğrenciye rahim ağzı kanserine karşı yapılan HPV aşısının ikinci dozu, bugün uygulandı

Nazım Çavuşoğlu Anafarlar Lisesi'nde!
banner78

Bakan Nazım Çavuşoğlu, konuyla ilgili Anafartalar Lisesi Fikriye Altaç Kültür Salonu'nda düzenlenen etkinliğe katıldı, okulda incelemelerde bulundu.

Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada güzel bir amaç için bir araya gelindiğini, aşının ikinci uygulamasının yapıldığını belirtti.

Gençlerin sağlıklı ve mutlu bir geleceğe ulaşabilmeleri adına hükümetin gayret sarf etmekte olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, sağlıklı, başarılı ve sosyal insanların mutlu yaşayabileceklerini kaydetti.

Çavuşoğlu, KKTC devletinin eğitim ve öğretim konusunda elinden gelen her türlü katkıyı yaptığını söyledi.

banner97
Sivil toplum örgütlerinin sorunların giderilmesine yönelik çabalarının önemine işaret eden Çavuşoğlu, başarılar sağlandığında farklı bir alana yönelebileceklerini belirtti.

Çavuşoğlu, gençlerin de üzerlerine düşeni yapmasıyla gelecek nesillerin mutlu ve başarılı olmasının sağlanabileceğini belirtti.

Orta ve yükseköğretim yıllarının en fazla temelin atılabileceği, farklı alanlarda bilgiler edinilebileceği bir dönem olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, öğrencilere bu dönemi doğru değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER