Oğurlu: 7000'in üzerinde yakın yardım paketi dağıtıldı

Oğurlu: 7000'in üzerinde  yakın yardım paketi dağıtıldı
banner78

DAÜ Destek Grubu'nun öğrencilere Daü RD Binasında hergün gıda, temizlik malzemesi ve sebze meyve yardımları devam ediyor. Öğrenciler öğrenci portalı üzerinden başvuruda bulunup yardımdan faydalanabiliyor.

banner97
Prof. Dr. Sonuç Zorlu Oğurlu yaptığı açıklamada; "Yaklaşık 50 gündür Doğu Akdeniz Üniversitesi Gönüllü Destek Grubu olarak,

Öğretim üyesi ve gönüllü öğrencilerimiz ile üniversitede kalan öğrencilerimize aldığımız bağışlar ile destek olmaya çalışıyoruz. Bu yardımlar tek başına olacak iş değildir, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkına teşekkür ederim hiç bir zaman bizleri geri çevirmediler, DAÜ'nün Kıbrıs için ne demek olduğunu bu davranışları ile bir kez daha anlamış olduk. Mağdur olan öğrencilerimizde yaptığımız desteklerle bir nebze rahatlamış oldular. DAÜ yurtlarında 2 bin 700'ün üstünde öğrenci barınmaktadır, bunların çoğu 3.Dünya ülkelerinden gelen çocuklarımız, bir miktar da Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğrencilerimiz mevcuttur fakat Mağusa'da ikamet eden ve diğer üniversitelerin öğrencileri de mevcuttur. Yaklaşık dağıtımın 7000'in üzerinde olduğunu söyleyebilirim. Gönüllü öğrencilerimiz ile bu yardımı gerçekleştiriyoruz. Bize zor günlerde yardım eden herkese de teşekkür ederiz"dedi.

Öğrenciler öğrenci portalı üzerinden başvuruda bulunup yardımdan faydalanabilmektedir. (MHA)

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER