Olgun Şah hayatını kaybetti!

Olgun Şah hayatını kaybetti!
banner78

Lefkoşa’nın sevilen insanlarında Göçmenköy Şah Fırın’ın sahibi Olgun Şah hayatını kaybetti. Yıllardır fırıncılık sektöründe emek veren Olgun Şah’ın vefatı tüm sevenlerini üzdü.

Şah’ın cenazesi yarın İsmail Safa Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığına defnedilecek.

Olgun Şah’ın vefat haberini duyuran ARUN Direktörü Tolga Ahmet Raşit duygusal bir hikaye anlatarak Olgun Şah’ı andı. Olgun Şah ile tanışma hikayesinden söz eden Raşit “Tarihi bir değerimizi daha kaybettik. Çok üzgünüm. Nurlar içinde yat Olgun abi” dedi.

Tolga Ahmet Raşit’in paylaşımı şöyle:

Onu seneler önce ilk fabrikaya geldiğim günlerde tanımıştım. Fabrika müdürümüz bana onu tanıtırken Kıbrıs’ın eski fırıncılarından Olgun abin demişti.

Bana fırıncılığa başladığı ilk yılları anlatırdı hep. Hiç bıkmadan binlerce defa başlangıç hikayesini dinlemişimdir.

Bir fırıncı yanında öğrenmişti bu mesleği. Daha sonra küçük bir yer açmış ve kuruşları biriktirerek bisikletiyle geldiği Arun un fabrikasından 1 torba un alarak kendi işini kurmuştu. Bisikletiyle her gelip 1 torba un alışı o zamanlar fabrikanın başında olan rahmetli Raşit amcamın dikkatini çekmişti. Olgun abide ki çalışma azmi onu etkilemiş olacak ki bir gün ona neden hep bir torba aldığını sormuş. Olgun abi de elinde ki kuruşları göstererek param ancak bir torba un almaya yeter deyince Raşit amcam hemen usta başını çağırmış ' Ne kadar un isterse yollayın parada sormayın..' diye talimat vermiş. Gözleri dolu dolu ' İşte ben o gün fırıncı oldum ' derdi Olgun abi. ' Rahmetli Raşit beyin güveni olmasaydı bugünlere gelemezdim..' Kıbrıs’ımıza mal olmuş meşhur Göçmenköy Şah ekmeğinin yaratıcısı Olgun abinin hayata gözlerini yumduğunu öğrendim biraz önce. Tarihi bir değerimizi daha kaybettik. Çok üzgünüm. Nurlar içinde yat Olgun abi. Tüm ailesinin ve sevenlerinin başı sağ losun..

Feriha yigitturk

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER