Othello 3 farklı festivalde

Othello folklor derneği Fransa ve İspanya'da düzenlenen 3 farklı festivalde ülkemizi temsil ediyor

Othello 3 farklı festivalde
banner78

5 ağustos tarihinde ülkemizden 34 kişilik kafile ile ayrılan grup önce Barselona da Festivals Du Sud temsilcileri tarafından karşılandı. Ekip eğitmeni Erkan İpekcioğlu yaptığı açıklamada ilk kez Kıbrıstan bir ekibin avrupada 3 farklı festivalde 22 günlük bir turnede yer alacağinı belirterek zor ama keyifli bir yolculuğa çıktıklarını söyledi. Barselona'da Avrupanın en büyük festivali olan Esdansa festivalinde yer alacaklarını belirterek,Kıbrıs türk kültürünü farklı ülkere tanıtabilmenin onurunu, gururunu ve keyfini yaşadıkları belirtti.Çıktığımız bu zorlu yolucukta güvenen tüm ailelerimize, katkı koyan kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ettiklerini söyleyerek sözlerini tamamladı

Festivale Kuzey Kıbrıs'tan Othello folklör dernegi yanı sıra; Arjantin, Kazakistan, Sırbistan, Romanya, Polonya, Fransa, Endonezya, Rwanda, Rusya, Mexica, İrlanda, Salvador ülkeleri de yer almaktadır.

Kültürlerin en renkli ve neşeli yanı olan, ülkeleri tanımanın, tanıtmanın en etkili aracı, barış ve sevgi dolu bir dünyanın hazırlanmasına katkı koymak için Othello olarak halkdanslarına emek vermeyi artırarak sürdüreğiz.

banner97

#othello

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 15:52
banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER