Özersay, İngiltere'deki futbol karma takımı oyuncuları ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, İngiltere'deki futbol karma takımı oyuncuları ile bir araya geldi

Özersay, İngiltere'deki futbol karma takımı oyuncuları ile bir araya geldi
banner78

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, bugün İngiltere'deki Türk Toplumu Futbol Federasyonu 15 yaş altı futbol karma takımı oyuncuları ile bir araya geldi. Özersay, İngiltere’den ziyeret için adaya gelen gençlerin çocuğunun anne-babalarının, nene-dedelerinin yıllar önce ayrıldığı ülkemize ilk kez geldiğini belirtti.

banner97
Özersay, şu iifadeleri kullandı:”Bugün İngiltere'deki Türk Toplumu Futbol Federasyonu 15 yaş altı futbol karma takımı oyuncusu gençlerimizle bir araya geldik. Büyük bir bölümü Kıbrıs'a ilk kez geliyorlar. Anne-Babalarının, Nene-Dedelerinin yıllar önce ayrıldığı ülkemize ilk kez adım atanlar çoğunlukta. Çok samimi ve içten bir buluşma ve de sohbet oldu. Yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türkler, özellikle yeni neslin memleketimizle bağlarını güçlendirmek için atacağımız ve atmamız gereken adımlar vardır. Daha yolun başındayız ama giderek kurumsallaştırdığımız bu ilk temaslar dahi bu konuya önem vererek ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bize gerçekten hissettirdi. Bu yüzyılda yumuşak güç (soft power) olarak nitelenen diaspora ile ilişkilerin güçlendirilmesi yaklaşımı hemen şimdi değilse bile orta ve uzun vadede Kıbrıs Türk Halkının çok daha güçlü olmasına ve sesini duyurmasına yardımcı olacak diye düşünüyorum.”

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER