Sol Hareket, Gargınsu’yu ziyaret etti

Sol Hareket, kitap okuduğu gerekçesi ile keyfi bir şekilde tutuklanan Bengül Gargınsu’yu evinde ziyaret ederek, kitap hediye etti ve dayanışmasını iletti.

Sol Hareket, Gargınsu’yu ziyaret etti
banner78

Ziyarette konuşan Sol Hareket kurucularından Abdullah Korkmazhan, kitap okumanın suç sayılarak tutuklamaların yaşanmasını şiddetle protesto ettiklerini belirterek, Gargınsu ve kızının yalnız olmadığını kaydetti.

Kıbrıs’ın kuzeyinde asker ağırlıklı militarist bir baskı rejiminin hüküm sürdüğünü, demokrasi ve hukukun üstünlüğünün rafa kaldırıldığını kaydeden Korkmazhan, rejimin muhalif ve ilerici kesimler üzerinde baskı ve sindirme çabalarının sonuçsuz kalmaya devam edeceğini çünkü asla geri adım atmanın söz konusu olmayacağını kaydetti.

banner97
Kıbrıs’ın kuzeyinde özgürlüklerin ve en temel demokratik hakların her geçen gün daha da daraltılmaya ve Türkiye’dekine bezer gerici bir korku rejimi inşa edilmeye çalışıldığını

kaydeden Korkmazhan, Başbakan Erhürman ve koalisyon hükümetinin polis teşkilatının anti - demokratik ve faşizan davranışlarını görmezden gelmelerini ve suskun kalmalarını protesto “Hükümet ve oturduğunuz koltuklar geçicidir.

Ancak hak ve özgürlükler bir kere geriletildi mi, yeniden elde edilmesi çok zordur” diyen Korkmazhan, tüm ilerici güçlerin en geniş iş ve güç birliğine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu, Sol Hareket olarak rejimin her türlü baskı ve sindirme girişimlerine karşı mücadele vermeye devam edeceklerinin altını çizdi.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER