Tabancanın balistik inceleme sonucu bekleniyor

- Güney Kıbrıs’tan ülkemize kullanımların aracın hava filtresi içerisinde gizlice tabancı sokmaya çalışan Ünal Mertli Demir, Kaan Yurday ve Durmuş Kurşini, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Üç zanlının tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

Tabancanın balistik inceleme sonucu bekleniyor
banner78

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Aygün Karagil, olayla ilgili bulguları aktardı. Karagil, 05.12.2018 tarihinde saat 15.00 raddelerinde Lefkoşa da, Metehan Kara Giriş Kapısı’nda bir polis ekibince TNN 613 plakalı araçta yapılan arama neticesinde Bostancı’da sakin Kaan Yurday'ın yardımı ve yönlendirmesi ile Lefkoşa’da sakin Ünal Mertli Demir ve İskele’de sakin Durmuş Kurşini GKRY’ ne geçerek orada gizlenmiş vaziyette olan SİG SAUER P 225 made in Germany ibareli kurusıkıdan bozma 7.65 mm çapında tabanca şarjörünü ve 3 adet 7.65 mm çapındaki canlı mermiyi alarak konu aracın motor kısmına hava filtresi içerisine KKTC'ne giriş yaptıkları esnada suçüstü tespit edilerek tutuklandıklarını mahkemeye aaktardı. Karagil, zanlıların evinde kanunsuz herhangi bir şey bulunamadığını belirtti. Karagil, tabancaya balistik inceleme yapılacağına vurgu yaptı. Karagil, olayla ilgili tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların dört gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların dört gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 17:14
banner81
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMINE DOYAN
EMINE DOYAN - 5 ay Önce

Cok iyi oldu.

SIRADAKİ HABER