Taçoy: CAS çalışanlarının alacakları ne olacak?

Taçoy: CAS çalışanlarının alacakları ne olacak?
banner78

UBP Milletvekili Hasan Taçoy da, CAS çalışanlarının durumuna değinerek, CAS çalışanlarının tasfiyesinden dolayı, çalışanların alacaklarının ne olacağını sordu.

Ülke bütçesindeki açığın kapanması için hükümetin nasıl bir tedbir alacağını soran Taçoy, uluslararası alanda yaşanan gelişmeler ışığında ülke politikasının düşünülmesi gerektiğini ve aynı zamanda Kıbrıs sorunundaki gelişmelerin de bilinmesi gerektiğini söyledi.

Taçoy, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Meclis’i bilgilendirmediğini ifade ederek, politik gelişmelerden Kıbrıs Türk tarafının sosyo-ekonomik olarak nasıl etkileneceğini, konuyla ilgili araştırma yapılıp yapılmayacağını sordu.

banner97
Eğer tedbir alınmazsa ekonominin nasıl yürütüleceğini, nasıl finanse edileceğini vurgulayan Taçoy, gelirlerin nasıl arttırılacağını, halktan alınan vergilerin mi arttırılacağını, bütçe açığının kapatılması için ne yapılacağını sordu.

Taçoy, mali protokol konusuna da değindi. Taçoy, hükümetin mali protokol ve bütçe açığı konusunda tedbir alması gerektiğini vurgulayarak, “Bu bütçede hiçbir tedbir yoktur” dedi.  

Bugün KKTC’nin en güzide mekanlarından biri olan Ercan Havalimanı’nda CAS çalışanlarının eylem yapmasının üzücü olduğunu ifade eden Taçoy, şirket kapansa da bu şirketin elinde mallar ve otopark bulunduğunu, bunların değerlendirilebileceğini söyledi.

Yasaların açık olduğunu kaydederek bu insanlar için bir çare bulunmasını, bu insanların yaralarına bir merhem sürülmesini isteyen Taçoy, soruna el birliğiyle çözüm üretmeyi önerdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 23:31
banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER