Taçoy'dan Cumhurbaşkanlığı seçimi açıklaması

Ekonomi ve Enerji Bakanı Taçoy, 26 Nisan’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sonuç ne olursa olsun, erken genel seçimin kapısının açılacağını söyledi.

Taçoy'dan Cumhurbaşkanlığı seçimi açıklaması
banner78

Kanal T’de Serhat İncirli’nin sunduğu programa konuk olan Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, hükümetin akıbetine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Taçoy, erken seçim sinyali verdi. “Seçimlerde sonuç ne olursa olsun erken seçimin kapısı açılacak” diyen Taçoy, “Yüzde 90 oranında, erken seçime yönelik bir gidişat var” şeklinde konuştu.

“HÜKÜMET BOZULMAZ, SEÇİM OLUR”

Seçim olacağını, hükümetin bozulma gibi bir lüksü olmadığını ifade eden Taçoy, “UBP şimdi de seçimden sonra da, her zaman için iktidarda gelebilecek kapasiteye sahip bir siyasi partidir” dedi.

banner97
AKINCI’NIN ADAY OLMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Pazar günü yaptığı “adaylıkla ilgili kararımı Şubat ayının ilk haftasında açıklayacağım”  ifadelerini “manidar” olarak değerlendiğini söyleyen Taçoy, “Ben aday olmayacağını düşünüyorum. ‘Zirvede bırakırım’ mantığıyla hareket etmeli. Çünkü her geçen saniye puan kaybetmekte” şeklinde konuştu.

“SEÇİM YAKLAŞTIKÇA SAYIN AKINCI DA TÜRKİYECİ OLUYOR”

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın puan kaybetmesinin nedeninin ‘Türkiye ile ilişkileri’ olmadığını söyleyen Taçoy, “Seçim yaklaştıkça Sayın Akıncı da Türkiyeci oluyor. Fakat orijinal her zaman daha iyidir. Yan sanayi kötüdür. Bizim duruşumuz yıllardır belli” ifadelerini kullandı.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız...

Kaynak: Kıbrıs Postası

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 12:33
banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER