Toplumsal Gelişim Hareketi'nden Arter'e ziyaret

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, çocukların gelişimi, sağlık ve eğitim konularında toplumsal çalışmalar yapma hedefiyle yeni kurulan Toplumsal Gelişim Hareketi’ni kabul ederek, yapılacak çalışmalar konusunda bir görüşme yaptı.

Toplumsal Gelişim Hareketi'nden Arter'e ziyaret
banner78

Dernek Başkanı Hatice Faydalı günün anısına Başkan İsmail Arter’e bir plaket takdim etti.

banner97
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, tüm sivil toplum örgütlerine değer vererek sürekli istişare içinde olduklarını ifade ederek, yeni bir sivil toplum örgütü olan Toplumsal Gelişim Hareketi’nin enerjisi yüksek ve tanıdığı kişilerden oluştuğunu, bunun kendisinde heyecan uyandırdığını, hareketle birlikte çok güzel işler yapacaklarını söyledi. Her sivil toplum örgütünün bir çalışma alanı olduğunu, Toplumsal Gelişim Hareketi’nin özellikle çocuk gelişimi, özel eğitim gereksinimi olan çocuklar ve sağlıkla ilgili hassasiyetlerinin olduğunu gördüğünü, Gazimağusa’nın buna ihtiyacı olduğunu, hareketin yapacağı projeleri desteklemeye hazır olduğunu belirtti.

Toplumsal Gelişim Hareketi Başkanı Hatice Faydalı, Toplumsal Gelişim Hareketi’nin bireysel hak ve fikir özgürlüklerinin toplumda daha kabul edilebilir olması ve farkındalık yaratmak amacıyla kurulmuş bir dernek olduğunu, eğitim ve sağlığı öncelikli konular olarak seçtiklerini, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi geleceğe ulaşması için, haklarını savunamayan çocukları geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Faydalı, üyelerinden Şifa Karahan’ın derneğe verdiği yeri engelsiz cafeye dönüştüklerini, cafeyi işletecek çocukların hem topuma kazandırılacağını hem de bundan gelir elde edeceğini kaydetti. Farklı mesleklerden motivasyonu ve enerjisi yüksek bir grupla çalıştıklarını, bu sayede daha ileriye gideceklerini, öncelikle hedeflerinin Gazimağusa, sonra ülke geneli ardından ise yurt dışında anlaşmalar yaparak insan haklarını hayata geçirmek olduğunu ifade etti. Faydalı, öncelikli konuların çocuklar, eğitim ve sağlık olduğunu, bu konuların çok önemli olduğunu belirtti.

Bertuğ

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER