Uluçay Kadın Ressamları kabul etti

Uluçay Kadın Ressamları kabul etti
banner78

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Uluslararası Kadın Ressamlar Buluşması için ülkede bulunan konuk sanatçıları kabul etti.

banner97
Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde ilk sözü alan eski Milletvekili ve organizasyon sorumlusu Dr.Arif Albayrak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 8 farklı ülkeden kadın ressamı ülkeye getirerek, 3.Uluslararası Kadın Ressamlar Buluşması’nı gerçekleştirdiklerini ifade etti ve Cyrstal Rocks otelin sponsörlüğünde organizyonun yapılacağını belirtti.
Albayrak, konseptin “8 Mart 8 Kadın Ressam” olarak kurgulandığını ifade ederek, Cumartesi günü de etkinlikle ilgili sergi açılışı yapacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da konuşmasında ülkeye ziyarette bulunan sanatçılara teşekkür ederken, organizasyonun ülke açısından önemli olduğunu söyledi.

Etkinliğe katkı koyanlara da ayrıca teşekkür eden Uluçay,sanata yapılan bu tür katkıların aslında ülkeye yapılan katkı ve destekler olduğunu ifade etti.
Sanatın insanları birleştiren bir unsur olduğuna işaret eden Uluçay, ülkeleri yakınlaştırdığını söyledi ve zaman zaman sanat ve sporda ambargolarla ilgili sorunlar yaşansa da buna rağmen çalışmaların hiç durmadan devam ettiğini belirtti.
(BRT/MAIL)

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER