KKTC Mersin'de temsil edilecek

Çatalköy Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Anamur Belediyesi 13. Kültür Turizm ve Muz festivaline katıldı.

KKTC Mersin'de temsil edilecek
banner78

Anamur Belediyesi’nin düzenlediği 13. Kültür Turizm ve Muz festivali 19 – 21 Temmuz tarihleri arasında Anamur’da gerçekleştirildi.

banner97
Çatalköy Beldiyesi Halk Dansları Topluluğu bu festivalin yurt dışı davetlisi olarak festivale katıldı. Festivale Çatalköy Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Derman Atik ve Nostalji Halk Dansları Topluluğu  Eğitmeni Erbil Akün de katıldı.

Oldukça yoğun geçen festivalde, yaklaşık 10.000 kişeye  sergiledikleri performanstan dolayı Çatalköy Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, izleyenlerin beğenisini topladı. Kafile Başkanı Derman Atik ve Erbil Akün, Çatalköy Belediye Başkan’ı ve Anamur Belediye Başkan’ı adına gönderilen plaket ve hediyeleri takdim etti.
 

Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu yaptığı açıklamada ; Belediye meclisimizin aldığı karar doğrultusunda katıldığımız Anamur Belediyesi’nin düzenlediği  13. Kültür Turizm ve Muz festivali iki Belediye arasındaki kültürel ilişkilerin gelişmesi açısından, oldukça önemli ve değerlidir. Anamur Belediyesi’nin bizlere göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı, başta Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederiz.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER