Otello Korosu İspanya'da Türkülerimizi Seslendirecek

Otello Korosu İspanya'da Türkülerimizi Seslendirecek
banner78

Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği Otello Çoksesli Korosu, İspanya’nın ‘’Lloret de Mar’’ şehrinde gerçekleştirilecek olan ‘’9. Uluslararası ‘Pau Casals’ Koro Yarışması ve Festivaline’’ davet edilmiş olmaktan gurur duymaktadır. 10-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival ve yarışmaya dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce korist katılacaktır. Otello Çoksesli Korosu Halk Şarkıları kategorisinde yarışacak, Dini Müzik kategorisinde ise Barselona’nın en büyük katedralinde performans sergileyerek ülkemizi temsil edecektir.9 Eylül tarihinde 35 kişilik korist kadrosu ile İspanya'ya gidecek olan Otello Çoksesli Korosu 11-12-13 Eylül tarihlerinde 3 farklı yerde konserler verecek.Oskay Hoca'nın düzenlemelerini yaptığı Kıbrıs Halk Türküleri'ni çoksesli olarak seslendirecek olan koro, yarışmada Folk Music kategorisinde yarışacak. Dini müzik kategorisinde( Sacred ) Barselona'da büyük katedralde konser verecek olan koro, burada Cenan Akın'ın düzenlediği ''Ben Seni Bulmuş İken'' isimli Yunus Emre şiiri üzerine bestelenmiş İlahi'yi de seslendirecek. Son olarak da sokak konserleri verecek olan Otello Çoksesli Korosu,yarışma sonuçlarının açıklanacağı ödül törenine de katılarak İspanya'dan ayrılacak.

Ülkemizi müzik alanında dünyada tanıtmayı hedeflemiş KPKD Otello Çoksesli Korosu; 2017'de Ohrid Korolar Festivali,2018'de Prag Müzik Festivali ve Macaristan'da Türk Günü'ne katılarak konserler vermişti.

banner97
Koroyu İspanya'da Otello Çoksesli Korosu Şefleri Rana ULUÇAY ve Erkan DAĞLI yönetecek. Besteci Oskay HOCA da koro ile birlikte İspanya'ya gidecek.

(MHA)

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER