'Yeniboğaziçi Gençlik Merkezi' Projeleri Sergilendi

'Yeniboğaziçi Gençlik Merkezi' Projeleri Sergilendi
banner78

Yeniboğaziçi Belediyesi ve DAÜ Mimarlık Bölümü işbirliği içerisinde yürütülen, DAÜ Mimarlık Bölümü Yüksek Lisans öğrencilerinin bölgedeki gençlerin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği gençlik merkezi projelerinin sunum ve sergisinden oluşan etkinlik-sergi açılışı Yeniboğaziçi Belediyesi Halk Plajı'nda gerçekleşti.

Yeniboğaziçi Belediyesi Halk Plajı'nda gerçekleşen sergide, DAÜ Mimarlık Bölümü “MARC- Tezsiz Yüksek Lisans Programı”  öğrencilerinin “Yeniboğaziçi Gençlik Merkezi” için geliştirdikleri 10 proje sunuldu ve tanıtıldı.  

banner97
Gerçekleşen etkinlikte Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar,  DAÜ Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Resmiye Alpar Atun ve Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren konuşma yaparak bu tür işbirliklerinin önemine değindi.

DAÜ Mimarlık Bölüm Başkanı Prof.Dr. Resmiye Alpar Atun üniversite ve yerel yönetimler arasındaki katılımcılık temelinde yürütülen bu çalışmaların önemine vurgu yaparken, Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren bu çalışmaları desteklediklerini ve bundan sonraki işbirliklerini de önemsediklerini belirtti. Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar ise bu çalışmaların uygulanabilme fırsatı yaratılması ve bundan sonraki benzer çalışmalara da örnek olabilmesi adına gereken planlamaların yapılacağını söyledi.

Proje ilk aşamasından itibaren bölge gençlerinin katkıları ile şekillenirken, bundan sonraki süreçte de yine bölge gençlerinin görüş ve değerlendirmeleri ile devam edeceğini söyleyen Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, DAÜ Mimarlık Bölümü ders yürütücüleri Yard. Doç. Dr. Harun Sevinç ve Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi Yüksek Mimar Cenk Atun projeyi geliştiren öğrencilerle birlikte, seçilecek projenin hayata geçirilmesi yönünde katılımcılık temelinde çalışılacağını belirtti.

Yapılması planlanan bu projenin tamamlanması durumunda hem bölgedeki gençliğe hem de merkezi konumu itibari ile tüm bölge halkına katkı sağlayacağını söyleyen Zurnacılar,  bu tür projelerin devamının geleceğini belirterek amaçlarının beldeye kalıcı projeler yaparak halkın kullanımına sunmak olduğunu dile getirdi ve başta DAÜ ve DAÜ Mimarlık Bölümü Öğretim üyeleri ve öğrencilerine ve bu önemli günde yanımızda olan Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren’e teşekkür etti.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER