“Bankacılık sektörü prestijli bir iştir”

Creditwest Bank Gazimağusa Şube Müdürü Doğan İnal, 23 yıldır emek verdiği bankacılık sektörü, şu an Gazimağusa Şube Müdürü olduğu Creditwest Bank, sektör hakkındaki tecrübelerini ve kendisi ile ilgili bilinmeyenleri Mağusalı’nın gazetesi Mağusa Plus’a anlattı.

“Bankacılık sektörü prestijli bir iştir”
banner78

“23 yıldır bankacılık sektörünün içerisindeyim”

Creditwest Bank Gazimağusa Şube Müdürü Doğan İnal, 23 yıldır bankacılık sektöründe çalıştığını belirtti. Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni tamamladıktan sonra aralıksız olarak bu sektörde çalışmaya devam ettiğini ve severek mesleğini yerine getirdiğini belirten Doğan İnal, sektöre Kredi Bankası’nda başladığını 3 yılını burada tamamladıktan sonra Universal Bank’a geçtiğini, burada da 10 yıl çalıştıktan sonra, Creditwest Bank’ta çalışmaya başladığını ve burada da 10 yılı tamamladığını ve halen daha Gazimağusa Şube Müdürü olarak görev aldığını belirtti. Bankacılık sektörünün prestijli bir iş olduğunu aktaran Doğan İnal, buna karşı olarak da stresli ve bir o kadar da insana dokunan bir meslek olduğunun altını çizdi.

“İnsan ilişkilerinizin güçlü olması bu meslekte büyük avantajdır”

Creditwest Bank Gazimağusa Şube Müdürü Doğan İnal, bankacılık mesleğinde en önemli şeyin insan ilişkileri olduğunu belirtti. İnal, insan ilişkilerinizin güçlü olduğu zaman bu meslekte büyük bir avantaj sağlanabileceğini, bu mesleğin zor yanlarını da “herkesi her zaman memnun etmek mümkün değildir” diyerek açıkladı. Bankacılığın göz önünde olan bir meslek olduğunu da sözlerine ekleyen Doğan İnal, bu meslekte bir kurumun temsil edildiğini, bu kurum kültürünü de yaşamınıza yansıtmanız gerektiğini anlattı. Sektör olarak hareket odaklı çalıştıklarını da belirten Doğan İnal, sektöründe bunu gerektirdiğini, sürekli kendinizi ve kurumunuzu ileriye taşımak zorunda olduğunuzu ve kendinizi geliştirmeniz gerektiğini belirtti.

“Meslek hayatıma başladığım zaman hedef koyduğum noktalardan birisindeyim”

banner97
Creditwest Bank Gazimağusa Şube Müdürü Doğan İnal, bankacılık mesleğine başladığı zaman hedef koyduğu noktalardan birisinde olduğunu belirtti. Mesleğinin olumlu yönlerinden de bahseden Doğan İnal, bu meslekte çok fazla kişi ile irtibat içinde bulunduklarını, saygın ve göz önünde bulunan bir mesleği icra ettiklerini belirtti. Sektöründe lider bir banka da çalışmasının performansını olumlu yönde etkilediğini de söyleyen Doğan İnal,bu performanslarının da bölge kalkınmasına oldukça fayda sağladığını belirtti. İnal, Creditwest Bank’ta çalıştığı süre zarfında deneyimli personelleri sayesinde ve genel müdürlüğün katkılarıyla sorunsuz bir şekilde Gazimağusa halkına hizmet verdiklerini söyledi.

ALİ ELMAS - HABERHERDAKİKA

“Bölgedeki tüm genç girişimcilere fayda sağlamak hedefindeyiz”

Creditwest Bank Gazimağusa Şube Müdürü Doğan İnal, bölge halkına kaliteli hizmet vermek ve bölgedeki tüm genç girişimcilere fayda sağlamak hedeflerinde olduklarını belirtirken, kendi adına da sektörde örnek bir kişi olmak istediğini, sektöre yeni arkadaşları yetiştirmek ve sektörün saygınlığını korumak adına elinden gelen herşeyi yapacağını ifade etti. Creditwest Bank Gazimağusa Şube Müdürü olarak 10 yıl önce hizmete başladığında, Creditwest Bank’ın sektörde iyi bir yeri olduğunu belirten Doğan İnal, Creditwest Bank Gazimağusa Şubesi’ni ileriye taşımak adına hizmet kalitesini yükselttiklerinin altını çizdi.

“Şube görüntüsünü modern bir hale getirdik”

Creditwest Bank Gazimağusa Şube Müdürü Doğan İnal, şube görüntüsünü modern hale getirdiklerini, yabancılara hizmet veren Expat Banking şube birimini oluşturduklarını belirtti. proje finansman kredileriyle büyük maliyetli projeleri Gazimağusa’ya kazandırılmasına da katkı koyduklarını ifade eden, Doğan İnal, bunun yanı sıra kiralık kasa hizmeti vermeye başladıklarını da söyledi.İnal, park yerini modern hale getirdiklerini ve en önemlisi de dijital bankacılık sayesinde Gazimağusa halkına kaliteli hizmet vermeye devam ettiklerini ve edeceklerini sözlerine ekledi.

“KKTC’de geleceğin Gazimağusa’da olduğunu düşünüyorum”

Creditwest Bank Gazimağusa Şube Müdürü Doğan İnal, mesleği ve sektörü dışında boş zamanlarında neler yaptığı ve Gazimağusa ile ilgili düşüncelerini de Mağusa Plus’a anlattı. İnal, Gazimağusa bölgesine aşık olduğunu, spor kulüplerine üye olduğunun ve sürekli takip ettiğini belirtti. İnal, bununla birlikte sivil toplum örgütlerinde yer alarak bölgeye ve bölge insanına katkı koymanın kendisi için bir görev olduğunu düşündüğünü de belirtti. Ailesi ile kaliteli vakit geçirmekten ve seyahat etmekten çok hoşlandığını belirten Doğan İnal, KKTC’de geleceğin Gazimağusa’da olduğunu düşündüğünü, Gazimağusa’nın tarihsel dokusu, doğası, denizi ve en önemlisi insanlarıyla çok güzel bir şehir olduğunu ve bu şehire sahip çıkmaları gerektiğini hatırlatarak bu güzel söyleyişi için gazetemiz Mağusa Plus’a teşekkür etti.

banner81
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail  Demirdiş
İsmail Demirdiş - 2 yıl Önce

Gazimağusa böyle bir adamın kıymetini bilmeli helal olsun başarıları daim olsun inşAllah

RAIF ŞERİFOĞLU
RAIF ŞERİFOĞLU - 2 yıl Önce

BAŞARILARIN DEVAMI DİLER SAGLIKLA KAL AZİZ DOSTUM SAYGILARIMLA

SIRADAKİ HABER