“İşimi severek ve zevkle yapıyorum”

İlk zamanlar hobi olarak kaktüs ekimine başlayıp, sergilediği işlerine ilginin artmasından dolayı talep ve sipariş üzerine çalışmaya başlayan Fatoş Poyrazlı, sosyal medyada Alfa Cactus sayfasını açarak yaptığı işleri orada sergiliyor. Poyrazlı, kaktüs ekimi, bu işe nasıl başladığı ve işlerinin nasıl geliştiği ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

“İşimi severek ve zevkle yapıyorum”
banner78

ALİ ELMAS - HABERHERDAKİKA

“İlk zamanlar kaktüs ekme gibi bir fikrim yoktu”

Kaktüs ekimine Kasım ayında başlayan Fatoş Poyrazlı, 8 Ekim 1997 yılında Gazimağusa’da dünyaya geldi. İlkokulu Geçitkale İlkokulu’nda Ortaokulu Geçitkale Cumhuriyet Lisesi’nde Lise öğrenimini ise Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Fatoş Poyrazlı, şu an Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor. Poyrazlı, ilk zamanlar kaktüs ekme gibi bir fikrinin olmadığını, geçtiğimiz Temmuz ayında nişan töreni için yaptığı ve hazırladığı kaktüslerin kendisini bu işe motive ettiğini, bu işe yapabileceğine ve başarabileceğine inanarak başladığını sözlerine ekledi.

“Zamanla yaptığım işler beğenilmeye başlandı”

Fatoş Poyrazlı, 2018 yılının Kasım ayında kaktüs ekimine başladığını, yaptığı işleri sosyal medya hesabı sayfasında paylaştığını, ilk olarak ailesi ve çevresi tarafından, zamanla da arkadaşları ve takipçileri tarafından beğenilmeye başlandığını belirtti. Günden güne kendini geliştirdiğini ifade eden Fatoş Poyrazlı, modellerini dizaynlarını ve çeşitlerini artırdığını, hem eğitimine devam ettiğini hem de bu işi sürdürerek harçlığını kazandığını ve herkesten olumlu tepkiler aldığını belirtti. Bu işi merakla ve zevkle yaptığını belirten Poyrazlı, ilginin günden güne arttığını ve üretmeye devam ettiğini söyledi.

“Ada genelinde siparişler almaya başladım”

Fatoş Poyrazlı, üretmeye devam ettikçe yeni modellerinin çok beğenilmeye başlandığını daha sonra yaptıkları ürünleri sosyal medya üzerinden paylaştığını belirtti. Bunun üzerine insanların ilgisinin oldukça arttığını, sürekli siparişler aldığını ve neredeyse ada genelinden siparişler aldığını söyleyen Fatoş Poyrazlı, normal günler dışında da özel günler olan yılbaşı, sevgililer günü, nişan ve söz törenleri konsepti uygulayarak müşterilerinin bu özel günlerini güzelleştirdiğini belirtti. Kaktüslerini, ahşap, beton, plastik saksılar vb... şeyler kullanarak ektiğini belirten Poyrazlı, isteğe göre saksıların içerisine fotoğraf ya da kartlar koyduğunu ve güzelleştirdiğini bu işi de yaparken harçlığını kazandığını ve ailesine bir nebze olsun yardımda bulunduğunu söyledi.

banner97
“Okul ile işi birlikte yürütmeye çalışıyorum”

Fatoş Poyrazlı şu an Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde son sınıf öğrencisi olduğunu doğal olarak sınavlar projeler ve dersleri ile birlikte bu işi sürdürmenin kolay olmadığını ancak okul ile işi birlikte yürütmeye çalıştığını söyledi. Yoğun tempoda çalışarak müşterilerinin siparişlerini günü gününe yetiştirmeye çalıştıklarını belirten Fatoş Poyrazlı, bu zor ve yoğun tempoda annesinin büyük desteği olduğunu belirtirken, annesinin desteği ile birlikte hem okulu hem de işini bir arada yürütebildiğini belirtti.

“Artan talepler beni bu işe daha çok motive etti”

Önceleri Geçitkale, Gazimağusa ve civar köylerden siparişler aldığını anlatan Fatoş Poyrazlı, günden güne bu siparişlerin arttığını ve işlerin bu kadar büyüyeceğini tahmin etmediğini söyledi. Artan talepler doğrultusunda kendisinin de bu işe daha çok motive olduğunu belirten Fatoş Poyrazlı, şu an Lefkoşa’dan Girne’den hatta Güzelyurt’tan bile siparişler aldığını söyledi.

Söz ve nişan törenleri içinde birçok siparişler aldığını da bahseden Fatoş Poyrazlı, en erken zamanda siparişlerini yetiştirerek hem insanları mağdur etmemeye çalıştığını hem de mutlu ettiğini belirtti.

“Hedefim bu işte kendimi daha çok geliştirmek”

Fatoş Poyrazlı, bu işte kendini daha çok geliştirmek hedefinde olduğunu ve üreterek devam etmek istediğini belirtti. Sürekli olarak internet üzerinden yeni modeller araştırması içerisinde olduğunu ve kendisinin de düşünerek ürettiğini, insanların beğenisine sunmaya çalıştığını aktaran Poyrazlı, bu işte ilerleyebileceği kadar ilerlemek istediğini belirtti. Mesleğe başladığı an bu işi de yapmaya devam etmek istediğini hayal ettiğini ve bu hayalini gerçekleştirmek istediğini belirten Poyrazlı, bu güzel söyleyişi için ve kendini anlatabildiği için Mağusa Plus Gazetesi’ne çok teşekkür ederken, bugüne kadar kendisini destekleyenlere çok minnettar olduğunu ve yeni modelleri ile her zaman hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 14:39
banner81
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mediha tabak
Mediha tabak - 2 yıl Önce

Ben Fatma nun Teyzesi! Londurada ikamet etmekteyim! Kaktuse karsi benimde ayri bir ilgim begenim vardi! Fatumuzun guzel kaktuslerinden buralara kadar bana da gelmistir! Ona derslerinde ve is hayatinda basarilar diliyorum onu cok seviyoruz!

Ozlem yilkan
Ozlem yilkan - 2 yıl Önce

Ben seninle gurur duyuyorum , yolun acik olsun birtanem.

SIRADAKİ HABER