“ Kıbrıs’ta ve Mağusa’da farkındalık yaratmak istiyoruz”

2018 yılının Eylül ayında faaliyetlerine başlayan Halibas Parts Oto Yedek Parça şirketinin kurucularından Erdoğan Yılmaz, Süleyman Kıraç ve Serkan Haliloğulları ile sektör hakkında bilinmeyenleri konuştuk. Genç yatırımcılar, Kıbrıs’ta ve Mağusa’da oto yedek parça alım-satım piyasasının bu sektörde ki talebin son yıllarda önemli bir şekilde artmasından dolayı bu işe yatırım yapmaya karar verdiklerini ve amaçlarının da bu piyasa ve sektörde farklılık yaratmak olduğunu belirttiler.

“ Kıbrıs’ta ve Mağusa’da farkındalık yaratmak istiyoruz”
banner78

ALİ ELMAS - HABERHERDAKİKA

“Ortak bir karar ile Kıbrıs’ta böyle bir iş planladık”

Halibas Parts Oto yedek parça şirketinin kurucuları, ortak bir karar alarak Kıbrıs’ta böyle bir iş planladıklarını belirtti. Erdoğan Yılmaz; geçmiş dönemlerde bankacılık ve işletme konusunda deneyime sahip olduğunu, Süleyman Kıraç’ın parça sektöründe 15 yılı aşkın bir tecrübesi olduğunu , Serkan Haliloğulları’nın ise sektördeki yurt içi ve yurtdışı ticari deneyimlerinden doğan önemli bir birikiminin olduğunu belirtti.

Bu işi Kıbrıs’ta yapmalarının sebebinin ise Kıbrıs piyasasının bu sektörde ciddi bir hareketlilik ve gelişim içinde olduğundan dolayı kaynaklandığını söyledi.

“Kıbrıs’ta Ford ve Opel markalarına ciddi derece de ilginin olduğunu tespit ettik”

Kıbrıs’ta buna benzer işlerin yapıldığını gördüklerini belirten, firma yetkilileri ağırlıklı olarak Kıbrıs’ta farklı araba modellerine yoğunlaşıldığını, ancak son dönemde Ford ve Opel markalarına ciddi derece de ilginin olduğunu tespit ettiklerini söylediler. Buraya gelmeden önce piyasa araştırması yaptıklarını belirten genç yatırımcılar, uzun süre fizibilite yaptıklarını, daha sonra Ford ve Opel markalarına özel bir yatırım yapmaya karar verdiklerini belirttiler. Mağusa Büyük Sanayi’de mağaza açmalarının Eylül ayının başlarına dayandığını aktaran genç yatırımcılar, özellikle Kıbrıs piyasasına hitap etmek istediklerini, Ford ve Opel markalarıyla isimlerini duyurmayı hedeflediklerini, ürünlerinin de özellikle bu markaları kapsadığını vurguladılar.


“Herkes kendi alanında yerinde tetkikler yaptı”

Herkesin kendi alanında yerinde incelemeler ve tetkikler gerçekleştirerek , Kıbrıs’taki prosedürlerle ve piyasa koşulları ile ilgili çalışmalar yaptıklarını, gerek yurtdışı tecrübelerinin olması gerekse, Kıbrıs’ı kendi vatanları gibi görmelerinden dolayı iletişimin çok kolay olduğunu ve bu durumun kendilerini buraya bağladığını ifade eden yetkililer çalışmalarını maksimum verimlilik ilkesiyle sürdürdüklerini, sadece kişisel kazanım hedeflemediklerini, Kıbrıs ekonomisine de katkıda bulunmak istediklerini özellikle vurguladılar.

banner97

“Firmamıza gelen müşteriler ile sürekli diyalog halindeyiz”

Halibas Parts Oto Yedek Parça müşterileri ile sürekli diyalog halinde olduklarını belirten firma yetkilileri insanların beklentileri ve talepleri doğrultusunda ilerleyen süreçte Ford ve Opel dışındaki markalara da yönelebileceklerini daha sonraki zamanlar için piyasanın gereksinimleri, ihtiyaçları doğrultusunda bu ağı geliştirme imkanlarının olacağını söylerken, bu iş için çok da aceleci davranmadıklarını hedeflerinin Kıbrıs’ta özellikle sunumlarıyla, mağaza organizasyonlarıyla, mal satış teknikleri ve hizmetleri ile bir farklılık yaratmak olduğunu, Kıbrıs’taki müşterilerini ve dostlarını memnun etmek olduğunu belirttiler.

“Sektör sürekli değişim ve gelişim içinde”

Sektörün sürekli değişim ve gelişim içinde olduğunu bu sektördeki avantajlarının kesinlikle profesyonel bir ekip ve planlı bir iş bölümü yapmış olmakla beraber sürekli gelişime ve yeniliğe açık bir anlayış içinde hareket ediyor olmalarından kaynaklandığını ifade ettiler.

“Ürünlerimiz İngiltere’den gelmektedir”

Ürünlerinin İngiltere’den mağazalarına geldiğini işletmelerinin marketing tarzında olduğunu, müşterinin başka bir mağazada parça sorduğunda cevabını ciddi bir bekleme süresinden sonra aldığını ancak kendilerinin kurduğu sistemde müşterinin soruyu sorduktan 10 saniye sonra ürünün mevcut olup olmadığına dair bilgi alabileceğini diğer 2.el oto yedek parça dükkanlarının bir çoğunda böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirten firma yetkilileri amaçlarının kaliteli hizmet olduğunu belirttiler.

“Kıbrıs halkının desteklerini bekliyoruz”

2. el Oto Yedek Parça sektörü dışında yakın zamanda hasarlı araçları da değerinde alıma başlayacaklarını, Mağusa halkının hasarlı araçlarını kendilerine getirip değerlendirebileceklerini de söyleyen firma yetkilileri işletmelerinin faaliyete geçmesinden sonra artık Kıbrıs halkından ve Mağusa halkından destek beklediklerini dile getirerek bu röportaj için kendilerini kırmayıp röportajı gerçekleştiren Mağusa Plus Gazetesi’ne teşekkür ederek sözlerini noktaladılar.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER