Meseleye dair olgular mahkemeye aktarıldı

Eski sevgilisi Halime Çetini planlayarak tasarrufundaki av tüfeği ile vurup öldüren sanık Hayrettin Özcömert bugün yeniden yargı huzurundaydı

Meseleye dair olgular mahkemeye aktarıldı
banner78

Gamze PİR BAYKUR

banner97
Mağusa’da 5 Ekim 2017 tarihinde kendisinden ayrıldığı ve beyanındaki iddiaya göre kendisini aldattığı ve dolandırdığı için eski sevgilisi olan Halime Çetin’i planlayarak tasarrufundaki av tüfeği ile vurup öldüren ardından ise ayni av tüfeği ile intihara teşebbüs eden sanık Hayrettin Özcömert bugün yeniden yargı huzurundaydı. Sanık Özcömert, itham edildiği 9 davayı kabul ederken birinci dava olan “Taammüden adam öldürme” davasını ilk etapta kabul etmemiş ve 27 Haziran tarihinde kararını değiştirerek birinci davayı da kabul etmişti. Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen davanın dünkü oturumunda İddia Makamı meseleye dair olguları mahkemeye sunarken, aralarında olayda kullanılan av tüfeği, sanığın hastanede kendi eliyle yazdığı 13 sayfalık beyan, sanığın gönüllü ifadesi, maktule Halime Çetin’in otopsi raporu ve Çetin’in vücudundan çıkarılan fişek tapaları ile şaşmalar olmak üzere toplam 53 emare sunuldu. Sanık Özcömert’in avukatının hafifletici nedenleri sunması bakımından ise dava 17 Temmuz tarihine ertelendi.

Cinayet nasıl işlenmişti?

Sanık Hayrettin Özcömert, bir süre nikahsız olarak yaşadığı eski sevgilisi Halime Çetin’den yaşadıkları sorunlar ve kavgalar yüzünden ayrılmıştı. Ayrılığı sindiremeyen sanık Özcömert, Halime Çetin’in kalmakta olduğu 5 Evler bölgesindeki evinin arkasında bulunan yarım inşaat halindeki eve yerleşmiş ve Çetin’i gözetlemeye başlamıştı. Çetin’i öldürme planı kuran sanık cinayetten önce satın aldığı av tüfeğini cinayetin işlendiği gün olan 5 Ekim 2017 tarihinde Çetin’in evine saklamış ve Çetin eve geldiğinde konu av tüfeği ile Çetin’e 4 el ateş edip öldürmüştü. Sanık Özcömert ardından ayni av tüfeği ile kendisine 2 el ateş edip intihara teşebbüs etmişti.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER