Kıbrıslı Türk tarladan uyuşturucu sökerken yakalandı

Kıbrıslı Türk tarladan uyuşturucu sökerken yakalandı
banner78

Baf’ta ikamet eden bir Kıbrıslı Türk’ün, “Yeroşibu” bölgesinde yer alan bir tarlada ekili hintkeneviri bitkilerini söktüğü sırada Rum polisi tarafından yakalandığı bildirildi.

Alithia gazetesinin haberine göre, Baf’ta ikamet eden 34 yaşındaki bir Kıbrıslı Türk, “Yeroşibu” sanayi bölgesinde bulunan bir arazide ekili olan 124 gram hintkeneviri bitkisini Salı gecesi söktüğü sırada yakalandı.

banner97
Gazete, söz konusu Kıbrıslı Türk’ün Rum polisinde daha önce de benzer konularda kaydı olduğunu belirtirken, dün çıkarıldığı mahkeme tarafından hakkında yedi günlük tutukluluk kararı verildiğini aktardı.

Gazete bir diğer haberinde ise, biri patolog iki kişinin, yüzlerce vitamin kapsülü ve hapını izinsiz bulundurmaktan ötürü Rum polisince tutuklandıklarını yazdı.

Gazete, Rum polisinin “Ayios Demetios” (Ay. Demet) bölgesinde dün sabah gerçekleştirdiği aramalarda, 40 yaşındaki bir şahsın aracında 525 enjekte edilebilir vitamin ampulü ve 500 adet hap ele geçirdiğini belirterek, şahsın verdiği ifade sonrasında ise 60 yaşındaki bir patoloğun evinde arama yapıldığını aktardı.

60 yaşındaki patoloğun evinde yapılan aramada da yüksek miktarda hap ve benzeri ilaçlar ele geçirildi. Her iki şahıs da tutuklandı.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER