Matcha çayı ile zayıflama yöntemi

Matcha çayı ile zayıflama yöntemi
banner78

Japon kültürüne ait en yararlı çaylardan biri olan Matcha çayı, Türk kültüründeki yeşil çay özelliğiyle pek çok noktada bir araya gelse de bazı özellikleriyle bizim kültürümüzdekiyle ayrışır. Sıradan bir yeşil çayın toz haline getirilmesiyle uzak doğu ülkelerinin sevilen bir bitkisi haline gelen Matcha çayı, görünümü ve servisi ile farklılaşıyor. Antioksidan ve klorofil maddeleri bakımından zengin olan bu çayın en önemli yararı da kısa zamanda kilo verdirmesi!

JAPON ÇAYI (MATCHA)'NIN KİLO VERMEDEKİ FAYDALARI NELER?

Başlıca özelliklerinden biriside toksinlerin vücut dışına çıkmasına yardımcı olarak metabolizmayı hızlandırmasıdır. Tıpkı yeşil çayda olduğu gibi kafein içermesi, yağ yakımını hızlandırıyor ve sindirimi kolaylaştırıyor.

Hızlı çalışan metabolizma aracılığıyla vücut daha zinde ve sağlıklı olarak zayıf olan bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Ayrıca lezzetli tadıyla kolay içim imkanı sunarak, keyifli bir kilo verme süreci geçirmenizi sağlıyor.

matcha çayının faydaları

MATCHA ÇAYININ KULLANIMI NASILDIR?

Gün içerisindeki herhangi bir zaman aralığında tüketebileceğiniz Matcha çayı, kafein miktarı nedeniyle en fazla iki bardak içilmelidir. Bilhassa yemek yedikten sonra sindirimi hızlandırmak için tüketilebileceği gibi spor öncesi yağ yakımına yardımcı oluyor.

matcha çayı nasıl yapılır

MATCHA ÇAYI NASIL YAPILIR?

banner97
İçerisine Matcha çayını koyacağınız kaseye kaynar su dökerek içini ısıtın. Ardından karıştırma için kullanılan ürünü ıslatın. 1-2 gram matcha’yı ekleyip ve üzerine 1 fincan sıcak su dökün.

matcha çayı nasıl demlenir

Kasenin kaymaması için elinizle sıkıca tutarken bir yandan da karıştırıcıyı soldan sağa doğru karıştırarak köpükler oluşturmaya çalışın. Köpükler çıkınca matcha çayını fincana aktarın.

NOT: Ünlülerin zayıflama yöntemi olarak tercih ettiği Matcha çayını deneyenler arasında Şeyma Subaşı da var. Kendi cafe'sinde Matcha çayı hazırlayarak sosyal medya hesabında paylaşımda bulunmuştu. 

MATCHA TOZUNUN SAĞLIK AÇISINDAN FAYDALARI NELER?

- C vitamini bakımından zengin olan Matcha çayı gün boyu enerjik olmanızı sağlıyor.

- Böbrek ve Karaciğer sağlığı üzerinde olumlu etkileri mevcuttur.

- Uykunun gelmesini önlemeye karşı yardımcıdır.

- Anti-aging özelliği ile kanser ihtimallerini azaltır.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER