Batı bölgesi beklemede

Batı bölgesi beklemede
banner78

Lefke’den Aykut Esmerarslan, Binatlı’dan Berkem Korbay ve Baf Ülkü Yurdu’ndan Fikri Arslan, bugüne kadar hocalarının verdiği program çerçevesinde bireysel olarak evde antrenmanlarını sürdürdüklerini ve şu an için önlerini göremedikleri noktasında hemfikir oldular.

banner97
Aykut: Takım olarak motivasyonumuzu kaybettik Lefke takım kaptanı Aykut Esmerarslan, “ilk dönemlerde hocamızın verdiği talimatlar doğrultusunda 2’şerli guruplar halinde çalıştık. Daha sonra yaşanan kötü süreçten dolayı kendi imkanlarımız ile de çalışmaya başlasak da kafa olarak konsantre olamaz duruma geldik. Takım olarak motivasyonumuzu kaybettik. Yaklaşık 8 gündür birlikte antrenman yapamıyoruz. Ne olacağı belirsiz bir durumdayız.”

Berkem: Çalışmalarımızı evde sürdürüyoruz Binatlı takım kaptanı Berkem Korbay, “Sürecin vaka vermeye başladığı ilk dönemde teknik heyetinin internette verdiği program çerçevesinde guruplar halinde bireysel olarak yaptık. Üç gün önceye kadar takım futbolcularımız kendi bölgelerinde bulunan sahalarda çalışmalar gerçekleştirdi. Bugün itibarı ile de yönetim kurulu ve teknik heyetimizin verdiği talimatta sağlığınız sizler için önemli evlerinizden mümkün olmadıkça dışarıya çıkmamamızı söylendi ve evlerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fakat güç kuvvet dışında hiçbir çalışma yok.”

Fikri: Devre arası gibi düşünüyoruz Baf Ülkü Yurdu kaptanı Fikri Arslan, “ilk zamanlar çalışma yapmaya çalıştık. Sokağa çıkma yasağından sonra hiçbir antrenman yapamaz duruma geldik. Evde yapılan çalışmada bir futbolcuya ne kadar verim verir. Motivasyonumuz bozuldu. Eğer ligler kaldığı yerden devam edilecekse bir nevi devre arası gibi bir süreç yaşanmalı. Verilmediği takdirde takımlarda fiziksel olarak sıkıntı olacak ve adale-kas sakatlıklarına sebebiyet olacak. Bu yönde sağlık her şeyden önce gelir.
 

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER