B737MAX'te bir sorun daha!

ABD'li uçak üreticisi Boeing’in 737 MAX modelinde yeni bir sorun ortaya çıktı

B737MAX'te bir sorun daha!
banner78

İki ölümcül kazanın ardından uçuştan çekilen B737 Max tipi uçakların gökyüzüne dönmesi için çalışmalar FAA kontrolünde gerçekleştirilirken bir başka problemle daha karşılaşıldı.

Boeing’ten yapılan açıklamada net bir sayı verilmeden geçen yıl ürettikleri B737 MAX tipi uçakların bir kaçının yakıt tankında kalıntı bulduklarını ancak bu uçakların havayolu şirketlerine teslim edilmediğini belirtti. Boeing geçtiğimiz aylarda B737 Max üretimini geçici olarak durdurmuş, durdurduğu tarihe kadar da 400 B737 MAX tipi uçak üretmişti. Ancak bu uçaklar havayolu şirketlerine teslim edilmemişti.

Yakıt deposunda ki kalıntılar, park halinde bulunan B737 Max tipi uçakların bakımları sırasında fark edildi. Şirket yetkilileri bu kalıntıların tekrar oluşmaması İçin üretim hattında derhal değişiklik yaptıklarını açıkladı. Değişiklikle yakıt depoları kapatılmadan önce denetim artmış olacak.

banner97
Boeing sözcüsü, Federal Havacılık Dairesi FAA’nın , B737 Max’ler için vereceği kararda bu durumun etkili olmayacağını düşündüklerini belirtti.

FAA sözcüsü ise 737 MAX tipi teslim edilmeyen uçakların kontrollerini yaptıklarını açıkladı.

Montaj sırasında kalan metal talaşlar ve parçalar ile diğer nesneler, kısa devre oluşturabileceği gibi buna bağlı olarak yangın riski oluşturmaktadır.

Aynı durum Boeing’in 787 uçaklarında da vuku bulmuştu.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER