Samsung yanıltıcı reklam davasıyla karşı karşıya!

Samsung yanıltıcı reklam davasıyla karşı karşıya!
banner78

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'a, su geçirmez telefon reklamlarının gerçeği yansıtmadığı iddia ederek dava açtı.

Samsung yanıltıcı reklam davasıyla karşı karşıya!

Yanıltıcı reklam yaptığı suçlamasıyla Güney Kore şirketi Samsung'a Avustralya tarafından dava açıldı. Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, Samsung'a yanıltıcı reklamlar yayınladığı gerekçesiyle dava açtı. (ACCC-Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu)

banner97
Davanın, Samsung reklamlarında telefonlarının suya dayanıklı olduğu, yüzerken ya da sörf yaparken de kullanılabileceğini içeren yanlış bilgi verildiği suçlamasıyla açıldığı ortaya çıktı. 

ACCC, hukuki süreç başlatılmadan önce 300'den fazla Samsung reklamının incelendiğini açıkladı. Samsung ise dava karşısında savunma yapacaklarını ve reklamlarının arkasında olduklarını duyurdu. 

ACCC'den yapılan açıklamaya göre, Samsung reklamlarında telefonlar, su altında ve yüzme havuzunda suya maruz kalmalarına rağmen günlük yaşamda etkilenmedikleri şeklinde resmedilmesinin yanıltıcı olduğunu ileri sürüyor. 

Samsung reklamlarında telefonlarının IP68 su geçirmezlik sertifikasına sahip olmasına rağmen, ACCC bu sertifikanın tuzlu su ve yüzme havuzlarını kapsamadığını savunuyor. Şirketin suçlu bulunması halinde para cezası alabileceği belirtildi. 

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. 

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER