Metin Akpınar hakkında soruşturma başlatıldı

Metin Akpınar hakkında soruşturma başlatıldı
banner78

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sanatçı Metin Akpınar'la ilgili yargıya çağrıda bulunarak, "Bunlar sanatçı müsveddesi, yargıya hesabını versinler" dedi. Erdoğan'ın çağrısının ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Akpınar hakkında soruşturma başlattı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar'ın talimatıyla, sanatçı Metin Akpınar hakkında soruşturma başlatıldı.

Akpınar, Halk TV'de Uğur Dündar'ın sunuculuğunu yaptığı Halk Arenası programında  politik eleştirilerde bulunurken ülkedeki kutuplaşmaya dikkat çekmişti.

banner97

Akpınar, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri bir rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala kavga dövüş olmaz biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir ama bize yazık olur, biz harap oluruz."

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, Akpınar'ın kendisini ipe göndermek istediği iddiasında bulunarak, "Bunlar sanatçı müsveddesi. Bunun bedelini ödeyecekler. Kalkacaksın bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın. Şimdi yargıda bunun bedelini öde" demişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 16:45
banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER