Müjdat Gezen ile Metin Akpınar, adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi

Müjdat Gezen ile Metin Akpınar, adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi
banner78

Haklarında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret', 'darbeye çağrı' ve 'ölüm tehdidi' suçlamalarıyla soruşturma başlatılan sanatçılar Müjdat Gezen ile Metin Akpınar, adli kontrol hükmü istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Halk TV'de katıldıkları programda yaptıkları yorumlar nedeniyle haklarında soruşturma açılan sanatçılar Metin Akpınar ile Müjdar Gezen, adliyede verdikleri ifadenin ardından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Akpınar ile Gezen'in ifadelerinde, "Sözlerimiz mizah ve eleştiri kapsamındaydı. Çarpıtıldı" dedikleri öğrenildi.

banner97

Gezen'in ifadesinde, "Halk Arenası programında yapmış olduğum konuşmam doğrudur. Mizah olsun diye söyledim. Benim herhangi bir cumhurbaşkanına hakaret etme kastım yoktur. Cumhurbaşkanı grup toplantısında 'Kadıköy'de oturanlar kaymak tabakadır. Türkiye yıkılsa umurlarında değildir' demiştir. Ben de Kadıköy'de oturduğum için bu durumu eleştirmek amacıyla bu sözleri söyledim" dediği belirtildi.

Gezen, Erdoğan'a hakaret suçlamasını "Kimseye hakaret etme kastım yoktur. Cumhurbaşkanına da asla bir hakaret kastım yoktur. Bu üzerime atılan suçlamayı kabul etmiyorum" diyerek reddetti.

Eski CHP İstanbul Milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Akpınar ile Gezen'in adli kontrol talebiyle 7. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildiklerini, her iki sanatçının da serbest bırakılacağını belirtti.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER