Enes Batur hakkında soruşturma kararı!

Türk YouTuber Enes Batur Sungurtekin hakkında 3 ayrı suçtan soruşturma başlatıldığı açıklandı. İşte detaylar!

Enes Batur hakkında soruşturma kararı!
banner89
banner78

YouTube’da 8.8 milyon aboneye sahip Türk YouTuber Enes Batur Sungurtekin hakkında 3 ayrı suçtan soruşturma başlatıldığı açıklandı.

20 Ekim tarihinde yayınladığı videoda amcasına küfür, hakaret ve aşağılayıcı söylemlerde bulunan Batur, o videosu yayınlandığı andan itibaren tepki çekmeye başlamıştı. Videonun yayınlanmasının ardından izleyiciler CİMER’den Enes Batur Sungurtekin hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurularını dikkate alan Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı Enes Batur Sungurtekin hakkında ’halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ’kişilerin huzur ve sükununu bozma’, ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından soruşturma başlattı.

YouTuber Enes Batur’un ikamet adresinin Antalya’da olması ve şikayetlerin Türkiye genelinde yapılması nedeniyle soruşturma yetkisizlik kararı ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Enes Batur amcası ile yayınladığı video çok fazla tepki alınca, videoyu kaldırmış ve özür dileyip videonun şaka amaçlı olduğunu söylemişti.

Bu tarz saçma video içerikleri üreten YouTuber'ların artık biraz daha uslu durması gerçeğine karşın devletin destek vermesi güzel bir gelişme. Genç çocukları ekran başına kitleyen YouTuber'ların atık biraz daha örnek verici içerikler ile vatandaşların karşısına çıkması gerek. Bu sadece Enes Batur için de geçerli değil. Daha birçok YouTuber'ın bu soruşturmaları dikkate alması ve ona göre hareket etmesini isteriz.

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER