Genç kız Instagram anketi sonrası intihar etti!

Malezyalı genç açtığı Instagram anketi sonrasında intihar etti..

Genç kız Instagram anketi sonrası intihar etti!
banner78

Instagram‘ın hikayeler üzerinde kullanıma sunduğu ‘anket‘ özelliği kullanıcıların, takipçilerinden fikir alması konusunda oldukça yardımcı olabiliyor. Malezyalı 16yaşındaki bir genç kız ise, anket özelliğini daha farklı bir şekilde kullandı. Malezyalı genç açtığı Instagram anketi sonrasında intihar etti.

Malezyalı genç açtığı Instagram anketi sonrasında intihar etti!

banner97
Malezya’da gerçekleşen olayda 16 yaşında genç bir kız Instagram üzerinde başlattığı ankette, takipçilerinden önemli bir karar vermesinde yardımcı olmalarını istedi. ‘Gerçekten önemli, karar vermeme yardım edin. Ö/Y’ şeklinde yazının altında ‘öl‘ ve ‘yaşa‘ seçeneklerine yer veren kız, bu ankete göre hareket edeceğinin de izlenimlerini veriyordu.

Malezya basınının aktardığı bilgilere göre genç kızın anketinde yüzde 69oranında ‘öl’ seçeneğinin tercih edildiği belirtildi. Anketin sona ermesinden kısa bir süre sonra genç kız hayatına son verdi. Yetkililer intiharın ardında başka bir neden olup olmadığını anlamak için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Siyasiler, anket sonuçlarının ‘yaşa’ seçeneğinde ağırlıkta olması durumunda bu durumun gerçekleşip, gerçekleşmeyeceğini sorgularken, ankette ‘öl’ seçeneğine oy kullanan kişiler hakkında yasal işlem başlatılabileceğinin de işaretini verdiler. Bu kişiler ‘çocuğu intihara tahrik‘ suçundan 20 yıla kadar hapis ile cezalandırılabilir.

Siz konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Anketteki oylar genç kızın yaşamını etkilemiş olabilir mi?

banner81
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER